Ноутбуки ThinkPad завжди виділялися серед конкурентів у бізнес-сегменті, і в цілому не потребують окремого представлення – це надійні продуктивні рішення, які мають всі необхідні атрибути бізнес-ноутбука. Ми змогли протестувати 15-дюймовий ноутбук Lenovo ThinkPad T15 Gen 1 і готові поділитися з вами своїми враженнями, які дадуть змогу зробити певні висновки про продукт та визначитися, вартий він вашої уваги чи ні.
Характеристики Lenovo ThinkPad T15 Gen 1:
- Екран: IPS 15.6” 4K, пікова яскравість 600 ніт, є підтримка HDR400
- Процесор: Intel Core i7-10750H (6 ядер, 12 потоків, 5.0 ГГц)
- Відеокарта: NVIDIA GeForce GTX 1050 (3 ГБ GDDR5)
- Оперативна пам’ять: 32 ГБ SO-DIMM DDR4-2933 (є можливість встановлення додаткового модуля у двоканальному режимі)
- Накопичувач: 1 ТБ SSD M.2 (є додатковий вільний слот M.2)
- Акумулятор: 68 Вт/г
- Стандарти підключення: Ethernet (1X), USB 3.2 Gen 1 (1X), USB 3. Gen 1 Always On (1X), мініджек 3.5 міліметра, HDMI 2.0 (1X), USB-C 3.2 Gen 2 з Thunderbolt 3 (1X), SD-кардрідер
- Фішки: MIL-STD-810G, TPM 2.0
Дисплей та дизайн
Безумовно, одним з головних параметрів робочого ноутбука є екран, і ще нещодавно у бізнес-ноутбуках цим параметром часто нехтували. Якщо не зважати на ненайтонші рамки, у всьому решта екран у ThinkPad T15 Gen 1 відмінний – він має прекрасні кути огляду, а роздільної здатності 4K на такій діагоналі з запасом вистачає для всіх задач. Слід зазначити, що дуже важливим параметром також є яскравість, яка тут складає 600 ніт, що можна назвати справді високим показником для IPS-панелей.
Дизайн в цілому у ноутбука традиційний для ThinkPad – його не сплутаєш ні з чим. Він строгий, монолітний, при цьому ноутбук має достатньо солідну вагу – 2.07 кг, при товщині 22.7 міліметра. На місці всі звичні елементи – і нахилений на 45 градусів напис “ThinkPad” під клавіатурою, і звична червона кнопка TrackPoint по центру клавіатури.
Продуктивність
Ноутбук оснащений процесором Intel Core i7-10750H, і хоча це не найпродуктивніше рішення на даний момент, його все одно з запасом вистачить для більшості робочих задач. Процесор має 6 фізичних ядер та 12 віртуальних потоків, при цьому може розганятися до робочої частоти 5.0 ГГц.
В парі з процесором у одноканальному режимі працює 32 ГБ оперативної пам’яті DDR4 з частотою 2933 МГц, при цьому є можливість доставити у другий канал ще стільки ж пам’яті такої частоти. За графічну складову відповідальна відеокарта NVIDIA GeForce GTX 1050 з 3 ГБ відеопам’яті GDDR5, і зрозуміло, що це не ігровий ноутбук, а для робочих бізнес-задач її більш ніж достатньо.
Автономність
Дуже важливим параметром для бізнес-ноутбука є автономність, і у моделей з діагоналлю дисплея 15 дюймів з цим досить часто проблеми. На щастя, наш ThinkPad T15 Gen 1 не з таких – він оснащений акумулятором об’ємом 68 Вт/год, що забезпечує майже повний робочий день без додаткової зарядки.
Щоправда, є й певні недоліки – модель оснащена комплектною зарядкою, яка має штекер не на блоці живлення, а на зйомному кабелі, що не так зручно. Тим не менше, вона достатньо легка та заряджає ноутбук від нуля до ста відсотків менш ніж за дві години. Слід також зазначити, що ноутбук підтримує зарядку від будь-якого зарядного пристрою з USB-C (щоправда, потрібна висока потужність).
Програмне забезпечення та фішки
З коробки модель поставляється з операційною системою Windows 10 Pro (64-бітна версія), що достатньо очікувано. З додаткового програмного забезпечення можна виділити лише Lenovo Vantage – утиліту для налаштування комп’ютера вибору різних режимів для пристроїв введення/виведення.
На щастя, у моделі є підтримка модуля TPM 2.0, що дозволяє без проблеми встановити оновлення до Windows 11, оскільки всі необхідні параметри для оновлення у ThinkPad T15 Gen 1 присутні. Є сканер відбитків пальців та шторка для закривання фронтальної камери ThinkShutter.
Стандарти підключення
Дуже критичним параметром для робочих ноутбуків є наявність необхідних стандартів підключення, і у ThinkPad T15 Gen 1 в цьому плані повний порядок: модель оснащена роз’ємами Ethernet, двома USB 3.2 Gen 1, мініджеком 3.5 міліметра для підключення навушників, HDMI та USB-C 3.2 Gen 2 з Thunderbolt 3 (він також дозволяє підключити монітор завдяки підтримці DisplayPort 1.2).
Слід також згадати про слот для карти пам’яті формату microSD. Окрім цього, ThinkPad T15 Gen 1 має притаманний таким моделям роз’єм-замок Kensington Lock. Також варто виділити військовий стандарт захисту MIL-STD-810G, який забезпечує надійний захист ноутбука від падінь.
Висновки
В цілому пристрій можна назвати достатньо вдалим. Ціна у нього висока, але це норма для бізнес-ноутбуків. У нього є весь перелік необхідних роз’ємів, стандартів та інтерфейсів, при цьому всі відчуття від використання, включно з клавіатурою, трекпадом і загалом корпусом дуже приємні.
Загалом ноутбук не можна назвати найкращим варіантом в плані продуктивності за свою ціну, але він на це й не претендує, адже він призначений для бізнес-сегменту, де у першу чергу важлива надійність, автономність та стабільність. В цьому плані ThinkPad може запропонувати дуже багато, тому якщо вам потрібне ультимативне бізнес-рішення, ThinkPad T15 Gen 1 – дуже непоганий вибір.