Було б перебільшенням сказати, що поява Lenovo ThinkBook Plus стала фурором на ринку ноутбуків. Моделі з двома екранами ми вже бачили. З іншого боку, і непоміченою новинка не могла лишитися. Адже, у будь-якому випадку, компанія презентувала незвичний девайс – ноутбук, яким можна користуватися не відкриваючи його.
Для цього комп’ютер оснастили додатковим екраном з лицевої сторони кришки. Це не звичний для ноутбуків екран – ми маємо справу не з IPS або OLED дисплеєм, а з, так званим, «електронними чорнилами» чи «електронним папером». Або, як його називають у даному випадку, – E-Ink дисплей.
Тож, після презентації ThinkBook Plus, головним питанням, на яке хотілося отримати відповідь, було: навіщо тут цей «покетбук»? Але, як виявилось, функціонал у додаткового екрану ширше, ніж у звичайної електронної книжки. Хоча і не такий широкий як хотілося б.
Тепер про все по порядку.
Характеристики Lenovo ThinkBook Plus
- Процесор: Intel Core i7-10510U;
- Дисплей: 13,3 дюйма, Full HD, IPS, 1920×1080, частота оновлення – 60 Гц;
- Додатковий дисплей: 10,8 дюйма, Full HD, E Ink, монохромний, сенсорний;
- Пам’ять: оперативна – 16 ГБ, SSD – 512 ГБ;
- Зовнішні порти: 2xUSB, Thunderbolt, HDMI, роз’єм для навушників/мікрофона;
- Комунікації: Wi-Fi, Bluetooth;
- Батарея: 45 Вт*г.
Комплектація
У комплекті ви отримаєте зарядний пристрій потужністю 65 ват. Він під’єднується до ноутбука через USB Type-C. Також в коробці має бути стилус для роботи на E-Ink дисплеї. Хоча останній розпізнає і натиски пальців. Стилус має декілька кнопок та кріпіться до корпусу ноутбуку завдяки вбудованому магніту.
Все це можна покласти в спеціальний чохол, який дозволяє не хвилюватися за цілісність зовнішнього екрану під час транспортування.
Дисплеї
E-Ink – це монохромний дисплей. До того ж, у нашому випадку, він немає підсвічування. Подібні технології, м’яко кажучи, рідко зустрінеш у ноутбуках. І можна зрозуміти чому: такі екрани мають дуже обмежений функціонал.
Але ж «електронні чорнила» мають і свої переваги. Наприклад, споживають набагато менше енергії. І використовуючи у деяких випадках – наприклад, щоб перевірити пошту – виключно зовнішній екран, можна суттєво подовжити автономність ноутбуку. І, мені здається, що саме у цьому полягає основа ідея цього дисплея.
Що вміє додатковий «паперовий» екран? Сюди можна виводити сервіси Microsoft. Або робити нотатки, та навіть малювати. Для цього тут навіть є спеціальний стилус. Хоча розглядати E-Ink як повноцінний інструмент для малювання навряд чи варто. Адже тут обмежені можливості редагування малюнку. Наприклад, неможливо стерти «ластиком» окремі пікселі.
Хотілося б також мати можливість виводити на екран не тільки сервіси Microsoft, а ще й Google.
Що стосується основного екрану – тут нічого видатного. Це 13,3-дюймовий IPS-дисплей. Він бере на себе весь функціонал, коли ноутбук відкривається. «Паперовий» екран в цей час автоматично вимикається.
Дизайн
З відкритою кришкою ThinkBook Plus виглядає вражаюче схожим на ThinkBook 13. Ні колір, ні форма, ні дизайн не відрізняються. Єдиним оновленням є перенесений зчитувач відбитків пальців. Відтепер його можна знайти вздовж правого краю.
Загалом дизайн виглядає мінімалістично та сучасно. У ноутбука відсутні будь-які кольорові акценти. Тільки темні елементи навколо сенсорної панелі та дисплея. І якщо б тут не було другого дисплея на кришці, ThinkBook Plus виглядав би звичайною сірою мишкою.
Однак E-Ink сильно змінює візуальне сприйняття. Звісно, що він не здатен додати якихось кольорових акцентів. Адже не треба забувати, що він монохромний. Але з ним ноутбук виглядає оригінально. Хоча хвилювання, що його можна пошкодити, теж присутні.
Трубоподібні петлі, які з’єднують кришку з «тушкою» здаються міцними. І без проблем забезпечують відкриття кришки на 180 градусів.
Оперувати ноутбуком однією рукою досить важко – його вага 1,4 кілограми. Для девайса з 13,3-дюймовим екраном він важкуватий. Тай тонким його не назвеш. Неважко здогадатися, що головної причиною «зайвої» ваги став додатковий екран.
Мінімалізм тут спостерігається не тільки в дизайні, а в можливостях взаємодії з іншими гаджетами. Тут лише один порт USB Type-C, який використовується для зарядки. Також у наявності два порти USB-A та HDMI. Порту для зчитування карток пам’яті немає.
Безпека
Як правило, в оглядах кажуть, що ThinkBook Plus – це діловий ноутбук. Але його набір систем безпеки не дозволяє йому називатися повноцінним пристроєм бізнес-класу. Наприклад, тут немає механічної шторки камери, або отвору для замка типу Kensington.
В цілому все, що тут є з числа сучасних систем безпеки, – це сканер відбитків пальців. Мабуть, хтось може сказати, що для нього знайшли не краще місце – на правому ребрі комп’ютера. Але ж це зробили навмисно – щоб ноутбуком можна було користуватися не відкриваючи його, а використовуючи лише «паперовий» екран.
Клавіатура та тачпад
В клавіатурі немає нічого незвичного. Вона проста та функціональна. Плавні темно-сірі клавіші мають достатній хід та чітко визначену точку акцентування. Може, це й не найкраща клавіатура у своєму класі, але без будь-яких проблем виконує всі функції.
Сенсорна панель є достатньо великою, але й величезною її не назвеш. Вона непогано справляється зі своїми задачами. Але все ж таки їй далеко до ноутбуків зі скляним тачпадом. Те саме стосується і клавіш – механізм натискання міг бути менш галасливим і трохи м’якшим. Натомість робота на програмному рівні чудова. Окремо порадувала підтримка розпізнавання жестів.
Процесор
Ноутбук, який потрапив на огляд, працює на процесорі Intel Core i7. Його чотири ядра працюють на частотах в діапазоні від 1,8 до майже 5 ГГц, і він підтримує до восьми потоків.
В цілому не можна сказати, що продуктивність – найсильніша сторона ThinkBook Plus. Він очікувано програє конкурентам з більш сучасними процесорами. Але й проблем у роботі ноутбука теж не виникає. Вентилятори охолодження вмикаються лише під час значного навантаження.
Автономність
У ThinkBook Plus використовується перевірений акумулятор на 45 Вт*г. У комплекті також передбачений адаптер швидкої зарядки.
У звичайному режимі користування автономність ноутбука складає десь 8 годин. Це не рекордний час, але варто й врахувати технічні параметри, а також наявність додаткового дисплея.
Однак другий E-Ink-екран майже не витрачає енергію. Якщо закрити кришку або вимкнути основний екран, то ноутбук пропрацює добу або більше, навіть якщо ви будете малювати або використовувати інші можливості монохромного дисплея.
Висновки
ThinkBook Plus – це, безумовно, нішевий продукт. Його головна фішка – дисплей E-Ink. Ті, хто знають, навіщо їм додатковий екран, оцінять задум Lenovo. Можна припустити, що такий девайс стане у нагоді тим, хто багато працює з текстом у різних його форматах.