У наш час, коли дуже багато людей працюють дистаційно через карантинні заходи, робочий ноутбук для для повсякденних задач дуже актуальний, особливо це стосується недорогих моделей. Одними з найкращих рішень на даний момент є домашні ноутбуки на мобільних процесорах AMD Ryzen. Ми отримали на огляд ноутбук Lenovo ideapad S540, який є яскравим представником цього класу.
Характеристики Lenovo ideapad S540:
- Модифікація: 81NH004XRA
- Процесор: AMD Ryzen 3500U
- Відеокарта: AMD Radeon Vega 8 Graphics
- Дисплей: IPS 14 дюймів Full HD
- Оперативна пам’ять: 8 ГБ DDR4-2400 МГц
- Внутрішня пам’ять: 512 ГБ
- Акумулятор: 50 Вт/г
- Вага: 1,63 кг
- Роз’єми: HDMI, USB-C 3.1, 2X USB-A 3.0, мініджек 3.5 міліметра, кардрідер
Дисплей
Модель оснащена IPS-дисплеєм з діагоналлю 14 дюймів та роздільною здатністю Full HD, і це оптимальний показник для сучасного недорого робочого ноутбука. Якщо 15.6 дюймів іноді забагато через габарити ноутбука, а 13.3 – малувато, то саме 14-дюймовий ноутбук стане ідеальним рішенням.
Дисплей має глянцеве покриття, що забезпечує кращу кольоропередачу, але при цьому слід розуміти, що комфортно працювати під прямим падінням сонячних променів не вийде. Сподобалися яскравість, насиченість та кути огляду. З фішок також варто звернути увагу на можливість розкрити ноутбук на 180 градусів, причому кольори при такому повороті залишаються майже такими самими, як і під менш екстремальними кутами.
Варто також звернути увагу на справді тонкі рамки по боках та зверху дисплея, і хоч нижня рамка досить велика, на це не особливо звертаєш увагу. На верхній рамці є веб-камера з роздільною здатністю 720 x 1280, яку при потребі можна закрити шторкою, що буде приємним бонусом для користувачів, яким важлива конфіденційність.
Апаратна складова
За роботу моделі відповідальний середньобюджетний процесор AMD Ryzen 3500U, який використовується у багатьох ноутбуках цього цінового сегменту і, незважаючи на вихід Ryzen 4500U, все ще залишається хорошим рішенням. Процесор має чотири фізичні ядра та вісім віртуальних потоків та працює на тактовій частоті від 2.1 ГГц до 3.7 ГГц. Його цілком вистачає для всіх для всіх повсякденних задач, а при бажанні можна спробувати зробити неважкий проект у професійному програмному забезпеченні.
За графічну складову відповідальна відеокарта AMD Radeon Vega 8, яка добре знайома всім, хто стикався з мобільними процесорами AMD останніх років. Це, безумовно, не аналог дискретної відеокарти, але як на відеокарту, інтегровану у мобільний процесор, Vega 8 показує себе справді добре. Можна спробувати пограти у проекти не останніх років при середніх параметрах графіки та не максимальній роздільній здатності і отримати непоганий результат. Також Vega 8 підійде для простого монтажу та інших не надто ресурсовимогливих задач.
В парі з процесором працює 8 ГБ оперативної пам’яті DDR-2400 МГц, максимальний об’єм пам’яті складає 12 ГБ (слід розуміти, що слот під планку оперативної пам’яті лише один, тому при необхідності слід зразу купити планку відповідного максимального розміру). Тут слід розуміти, чи вистачить для ваших типових задач такого об’єму пам’яті, а також врахувати, що відеопам’ять для Radeon Vega 8 виділяється з оперативної пам’яті. Безумовно, назвати безкомпромісним такий об’єм не можна.
А от внутрішньої пам’яті у нашій комплектації цілком достатньо – тут встановлений SSD об’ємом 512 ГБ, і це справді тішить, адже вже й у бюджетних ноутбуках можна зустріти не повільний жорсткий диск, а швидкісний SSD. Слід звернути увагу також на вільний слот M.2 для встановлення додаткового SSD та на можливість заміни Wi-Fi адаптера на більш просунуте рішення.
Клавіатура і тачпад
Саме клавіатуру та тачпад можна назвати одними з головних параметрів сучасних ноутбуків. Тут Lenovo ideapad S540 справді непоганий – він оснащений класичною клавіатурою Lenovo, у якої чудовий хід клавіш, є підсвітка, але є один нюанс, який для когось важливий, а комусь взагалі не створює проблем – відсутність цифрового блоку.
Окремо хотілось би виділити тачпад з підтримкою мультатач, який дуже комфортний і, що важливо, великий, що не дуже часто зустрічається у бюджетних ноутбуках. По боках від клавіатури є два красиво стилізовані динаміки з підтримкою Dolby Autdio потужністю по 2W, які непогано показують себе. Також під клавіатурою є сканер відбитків пальців.
Стандарти підключення
Lenovo ideapad S540 оснащений роз’ємом HDMI для підключення зовнішнього монітора, мініджеком 3.5 міліметра, кардрідером, одним швидкісним роз’ємом USB-C 3.1 та двома USB-A 3.0, і це справді достойний набір роз’ємів для ноутбука. На жаль, роз’єма Ethernet немає, але підтримується Wi-Fi 802.11ac.
Дизайн та габарити
Lenovo ideapad S540 виконаний з алюмінію, що рідко зустрічається у моделях цього цінового сегменту. Ноутбук відчувається дорожчим, ніж коштує насправді, і його дизайн нам справді сподобався. Всі елементи на своєму місці, немає нічого зайвого.
Модель важить 1.63 кілограма, а її товщина складає 15.9 міліметра, що є середнім показником для подібних ноутбуків. Цього цілком достатньо, щоб ноутбук можна було назвати компактним та легким, а враховуючи, що його ширина складає 22.7 сантиметра, а довжина – 32.3 сантиметра, він спокійно поміститься у середньостатистичний рюкзак.
Автономність
За автономність ноутбука відповідальний акумулятор об’ємом 50 Вт/г, що не можна назвати найкращим показником, і через це автономність складає близько 5-6 годин при змішаному сценарії використання. Це середній показник серед подібних рішень, його не можна назвати ні хорошим, ні поганим, але якщо вам потрібен ноутбук з акцентом на автономності, варто звернути увагу на інші рішення.
Слід звернути увагу на комплектну зарядку потужністю 65W з підтримкою функції експрес-зарядки, яка дозволяє зарядити ноутбук від нуля до сорока відсотків за 20 хвилин. У звичайному режимі повна зарядка від нуля до ста відсотків займає близько 2 годин.
Висновки
Lenovo ideapad S540 – це хороший ноутбук для повсякденних задач зі стильним дизайном, дисплеєм, непоганим, як на свою ціну, процесором, непоганий набір роз’ємів (з деякими нюансами), а також можливість оновлення деяких складових. Загалом ноутбук можна назвати дуже вдалим рішенням, хоча і не без мінусів.
До недоліків моделі можна віднести не найкращу автономність, та об’єм оперативної пам’яті, який може підійти не всім. На щастя, останній параметр можна змінити, замінивши відповідні складові ноутбука. А в цілому це відмінний ноутбук для для дому та офісу: компактний, стильний, продуктивний.