Огляд портативних колонок Sony (Extra Bass) SRS-XB43, SRS-XB33, SRS-XB23: відмінні колонки на будь-який випадок

У 2020 році Sony оновила свою популярну лінійку бездротових динаміків Extra Bass. Компанія презентувала три пристрої: SRS-XB23, SRS-XB33 та SRS-XB43. Числовий індекс у назві, перш за все, вказує на різницю в габаритах новинок. Але, звісно, розмір – далеко не єдине, та, мабуть, не найголовніше, чим відрізняються ці «гучномовці».

Власне, у цьому огляді ми і спробуємо розібратися у фішках кожного девайсу. Та визначимося, в яких випадках кожен з динаміків є найкращим вибором за свої гроші.

Зрозуміло, що «старші» представники лінійки – XB33 та XB43 – потужніші, але важать більше. До того ж вони не мають якихось спеціальних ручок чи кріплень, щоб їх можна було носити з собою, або кріпити на велосипеді. Тож, скоріш за все, вони розраховані на те, щоб брати їх з собою в машину на дачу або на вечірку просто неба.

XB23 – менша, легша, але простіша з технічної точки зору. Її без проблем можна кинути до сумки, чи навіть тримати в руках. Тобто, це відмінний варіант для розважання власної персони. Проте доведеться змиритися з більш простим оснащенням.

Чи багато відмінностей між XB33 та XB43 окрім розміру? Скажімо так, їх менше ніж у цієї парочки та «молодшої» колонки. XB43 потужніша та має дуже крутий бас. Але за це доводиться платити «зайвою» вагою – колонка важить майже три кілограми. Таке собі, невеличке немовля.

А ось з точки зору автономності XB33 та XB43 не відрізняються, чого не скажеш про XB23, яка у автономному режимі працює вдвічі менше.

Що ж, а тепер давайте поговоримо про можливості кожної з цих колонок.

Порівняння характеристик бездротових портативних колонок Sony серії SRS-XB (Extra Bass)

SRS-B43 SRS-B33 SRS-B23
Вага, кг 2.95 1.1 0.58
Висота, мм 325 246 218
Автономність, год. 24 24 12
Захист від води та пилу IP67 IP67 IP67
Функція power bank так так ні
Bluetooth так так так
NFC так так ні
Вхід під навушники так ні ні
Світлові ефекти так так ні
Функція «вільні руки» так так так
Вартість, грн. 5999 грн 3499 грн 2599 грн

Sony SRS-XB43

Переваги:

  • Ударостійка та водостійка конструкція робить динамік придатним для зовнішнього використання;
  • Ви можете створити світлове шоу;
  • Ви можете зарядити смартфон через USB-порт.

Недоліки:

  • Не зовсім зручно транспортувати в руках.

Дизайн

SRS-XB43 – найбільший, найпотужніший та найдорожчий динамік в лінійці. Він беззаперечний флагман лінійки. Але його розміри дещо звужують його сферу застосування.  І якщо XB33 ще можна уявити в похідному рюкзаку, то старша версія вже буде виглядати в ньому досить дивно.

Майте на увазі, фотографії не передають дійсного розміру системи, це доволі велика штуковина й важка. Шкода, що у Sony не передбачили ніяких ручок для.

На верхній частині знаходяться прогумовані кнопки: включення, режим сполучення, регулювання гучності і управління дзвінками/відтворенням, режим Live. Ззаду, під знімною панеллю, ховаються USB Type-C для зарядки, USB-A для підключення кабелів і зарядки смартфона, кнопки активації режиму стереопари, режиму Party – в ланцюг можна підключити до сотні колонок Sony, при цьому синхронізуються не тільки звук, але і світлові ефекти. Топ!

Не забули і про вхід 3,5 мм, по ідеї, до Sony SRS-XB43 можна підключити навіть деякі програвачі вінілу. А чому б ні?

Роз’єми сховані за спеціальною кришкою. Щоб не обмежувати функціональність динаміку, радимо вам не забувати закривати цю кришку, адже динамік захищено від води та пилу за стандартом IP67. Тобто, він не боїться занурення під воду на метр на пів годину. Звісно, що спеціально цього робити не треба. Але можна не хвилюватися про попадання крапель дощу на вечірці просто неба, або піску під час гулянки на пляжі. Представники Sony заявляють, що динамік навіть не боїться солоної води.

Світлодіоди зліва і справа змінюють світ в ритмі треку, всередині колонки теж світлодіоди танцюють разом з вами, просто топ.

Звук

Коли дивишся на розміри цього динаміка, здається що він має бути гучнішим ніж є насправді. Але ці враження компенсують потужні баси. Це «найбасовіша» модель в лінійці. Причому навіть на великій гучності дрібні деталі у піснях залишаються чіткими.

В цілому SRS-XB43 видає дуже збалансований чіткий звук із твердими яскраво вираженими низами.

Знову таки: це динамік для вечірок. І відтворює музику він відповідно.

Якщо треба налаштувати звук більш тонко, можна скористатися додатком Sony Music Center, який доступний для Android та iOS. Власне, це універсальний додаток для всіх пристроїв Sony.

Через додаток можна налаштувати еквалайзер та різні звукові ефекти. Обов’язково спробуйте ці можливості. Можливо, щось прийдеться вам до душі та стане фішкою ваших вечірок.

Ви також можете керувати світлодіодними стрічками, вибираючи різні кольорові схеми, або просто вимкнути їх, щоб подовшити час автономної роботи динаміка.

Автономність

Sony SRS-XB43 має вражаючі характеристики акумулятора. Виробник обіцяє 24 безупинної музики. Але треба враховувати, що це середній показник. І досягти його можна, якщо обрати середню гучність та не використовувати звукові та світлові ефекти.

Якщо ж «врубати» звук на повну, автономність буде менша. Проте навіть якщо XB43 використовувати дуже агресивно, динаміка вистачить на 14-15 годин. За цей час можна провести будь-яку вечірку.

Корисна фішка: динамік вимикається через 15 хвилин після того, як звук було вимкнено. Це допоможе вам подовшити автономність.

Висновок

SRS-XB43 можна використовувати для великих гулянок просто неба. До того, декілька таких динаміків можна об’єднати в потужну стереосистему. При цьому, як і «братів», модель захищено від води, пилу та ударів. Тож у цього «велетня» є все, щоб організувати драйвову велику вечірку і не хвилюватися за своє «здоров’я».

Так,  XB43 неможна назвати універсальним динаміком. Його навряд чи візьмеш в похід або на прогулянку на велосипеді. Але на пляжі, дачі чи просто вдома він може влаштувати справжнє свято.

Sony SRS-XB33

Переваги:

  • Ударостійка та водостійка конструкція робить динамік придатним для активного використання;
  • Ви можете створити світлове шоу у своїй кімнаті;
  • Ви можете зарядити смартфон через USB-порт динаміка;

Недоліки:

  • Немає ремінця або ручки для зручного транспортування в руках.

Дизайн

SRS-XB33 виглядає саме так, як має виглядати ударостійкий потужний «гучномовець». Тобто він достатньо стильний і напрочуд практичний. Важить він дещо більше кілограма. Його досить легко тримати в одній руці. І він достатньо компактний, щоб вписатися у будь-який інтер’єр.

Хоча яка-небудь ручка або ремінець для транспортування йому б не завадили.

Ця модель також стійка до води та пилу. Це означає, що ви навряд чи пошкодите динамік, забувши його під дощем, або впустивши з невеликої висоти. До того ж модель стійка до солоної води. Тож вона буде добре почуватися на пляжі.

Органи керування дуже схожі зі старшою моделлю: кнопки с пластиковими символами плей/пауза, гучність, Bluetooth, а також тут можна увімкнути режим «живий звук».

На задній панелі знаходиться пластикова кришка, яка приховує зарядний порт USB-C, та додатковий порт USB-A, який дозволяє використовувати динамік в якості батареї для зарядження смартфона.

Звук

Sony SRS-XB33 може похвалитися потужним звуком та глибокими басами, які добре чути навіть на середній гучності. Це те ради чого варто обирати саме цей динамік, а не його «молодшого брата».

Коли робиш гучність на максимум, звук лишається таким саме чітким та детальним.

В цілому, завдяки більш глибоким басам XB33 звучить повніше і тепліше, ніж XB23. Можливо, це не ідеальне звучання. Але динамік на то й не розраховано. Його створювали для вечірок, коли найголовніше – це глибокий насичений бас.

Автономність

Sony обіцяє, що SRS-XB33 може протриматися без зарядки цілу добу. Але це за умови, що ви не будете бавитися світловими ефектами та викручувати гучність на повну.

До речі, освітленням дуже зручно керувати через додаток Sony Music Center.

Динаміка цілком має вистачити у поході на декілька днів. Якщо, звичайно, ви не будете зловживати гучною музикою дуже часто.

Висновок

Якщо вам потрібен потужний динамік для вечірок, де з ним можуть поводитися не дуже обережно, то SRS-XB33 від Sony – це відмінний варіант. Завдяки потужним та насиченим басам він зможе створити дуже драйвову атмосферу. Незалежно від того, що ви слухаєте.

Але, мабуть, цей динамік сподобається далеко не всім естетам. Тай для походів або прогулянок не велосипеді все ж таки краще обрати SRS-XB23.

Sony SRS-XB23

Переваги:

  • Завдяки компактному розміру та ремінцю для перенесення ви можете легко взяти цей динамік із собою;
  • Динамік водонепроникний та протиударний;
  • Функція «вільні руки» дозволяє використовувати динамік як гарнітуру.

Недоліки:

  • Не можна використовувати як power bank для зарядки;
  • Немає світлових ефектів, як у старших «братів».

Дизайн

Наймолодший динамік в лінійці, на відміну від старших «братів», являє собою циліндр. Передбачається, що динамік під час прослуховування буде або стояти, або висіти не ремінці.

Зовні девайс покритий сітчастою решіткою із тканини. Важить він приблизно пів кілограма. А це означає, що ви навіть не будете відчувати його у своєму рюкзаку.

На задній панелі, якщо так можна казати про конус, ви знайдете органи керування. Тут все стандартно: живлення, гучність, плей та пауза. Є також окрема функція Stereo Pairing, яка дозволяє підключити динамік до лівого або правого каналу. Представники Sony заявляють, що таким чином у одну стерео-мережу можна об’єднати до 100 динаміків. Звісно, що це твердження ми не перевіряли.

Зверху динаміка розташовано ремінець, за який ви можете повісити його, наприклад, в душі. Так, це можна робити, адже серія  SRS-XB захищена від води та пилу за стандартом IP67. Це означає що пристрій можна занурювати під воду на глибину до одного метра и лишати його там протягом пів години.

Зверніть увагу на те, що для зарядки SRS-XB23 використовується роз’єм USB Type-C. Це буде зручно для тих, у кого такий самий роз’єм на смартфоні. Не доведеться брати з собою окрему зарядку.

Ще один нюанс – світлові ефекти. На відміну від старших моделей, SRS-XB23 їх немає. Це натякає нам на те, що ця модифікація все ж таки більш підходить для власних розваг ніж для вечірок.

Звук

Якщо ви не є досвідченим меломаном, то звук Sony SRS-XB23 вас обов’язково вразить. Особливо, якщо вам ще немає з чим порівнювати. Він може бути доволі гучним, при цьому не спотворюючи звучання. А пасивні динаміки допомагають басу звучати чіткіше.

Баланс між низькими і високими частотами є гарним для компактної колонки. Він звучить трохи «порожньо», якщо порівнювати з XB33 та XB43. Це відбувається через менші басові випромінювачі. Але це не є помітною проблемою.

Автономність

Sony обіцяє близько 12 годин автономної роботи. Але це в середньому при прослуховуванні музики з гучністю 50%. Якщо ви звикли слухати музику на максимумі, то отримаєте десь 7-8 годин. Проте цього цілком вистачить на цілий день. До того ж, за допомогою додатку Sony Music Center можна перевести динамік у економічний режим.

На повну зарядку батареї піде приблизно чотири години.

Висновок

Зрозуміло, що SRS-XB23 найпростіший динамік в лінійці. Але він і найдоступніший. І за співвідношенням ціна/продуктивність  ця модель фактично є оптимальним вибором. Іншими словами, це відмінний варіант за свої гроші.

У підсумку

Кожен з цих динаміків чудовий по-своєму. Вони звучать чудово, якщо пам’ятати для чого їх було створено. Їх дуже просто налаштувати та використовувати.

Якщо прискіпуватися, у кожного динаміка можна знайти якісь свої недоліки, про які ми вже згадували. Але на фоні їх практичності, функціональності та якості звуку це все дрібниці.

В ідеалі, звісно, добре було б мати SRS-XB23 для того, щоб брати його з собою на прогулянки чи пікнік, і ще один динамік «по-старше» для справжніх вечірок. Якщо вистачає грошей, краще купувати SRS-XB43. Завдяки глибоким басам цей динамік найбільш «тусовочний»

Але якщо є гроші лише на SRS-XB33, не засмучуйтесь. Це теж дуже потужний динамік. І він не поступається своєму старшому «братові» майже ні в чому.