Огляд бездротової колонки Sony SRS-XG300: потужна портативна акустика від Sony

Компанія Sony пропонує багато цікавих рішень у сфері портативної акустики, і одним з топових рішень є колонка Sony SRS-XG300. Модель має високу ціну, але є і дуже багато фішок, які привертають увагу до цієї колонки – великі динаміки, Bluetooth 5.2 та LDAC, multipoint-підключення, захист за стандартом IP67 та багато іншого. Ми отримали можливість протестувати Sony SRS-XG300 та готові поділитися з вами своїми враженнями від цієї моделі, щоб ви змогли вирішити, чи варте це рішення вашої уваги.

Характеристики Sony SRS-XG300

  • Динаміки: 2 твітери, 2 низькочастотні
  • Частотний діапазон: 20 Гц – 20000 Гц
  • Габарити: 138 х 318 х 136 мм, вага – 3.196 кг
  • Автономність: до 25 годин
  • Роз’єми: jack 3.5 мм, USB-A, USB-C
  • Підключення: Bluetooth 5.2 з SBC/AAC/LDAC
  • Захист від вологи та пилу: IP67
  • Програмне забезпечення для смартфона: «Sony | Music Center» (Android/iOS)

Дизайн, витривалість та комплектація

Портативна колонка SRS-XG300 доступна у чорному та сірому кольорах. На обох боках колонки розташовані великі круглі пасивні радіатори (діаметр 2.8 дюйма) з LED-підсвіткою по периметру. За решіткою розташовані твітери та низькочастотні динаміки – у компанії стверджують, що завдяки прямокутній формі низькочастотних динаміків звук не спотворюється.

Модель покрита водонепроникною тканиною, вбудована ручка та панель з кнопками зроблені з силікону. Завдяки міцним ніжкам колонка стабільно стоїть та не рухається при вібраціях. Захист за стандартом IP67 передбачає можливість занурення на глибину до метра на 30 хвилин, завдяки чому колонку спокійно можна використовувати під дощем чи у басейні. Слід зазначити, що захист від вологи гарантується лише тоді, коли панель з роз’ємами закрита. У комплекті зі Sony SRS-XG300 поставляється сама колонка, документація та адаптер живлення з USB-C.





Підключення та звук

До чого точно немає претензій – до можливостей підключення колонки. Вона підтримує Bluetooth 5.2 з кодеками AAC, LDAC та SBC, для Android-пристроїв підтримується функція Google Fast Pair. Також слід згадати про панель підключень, яка прикрита силіконовою вставкою (що, ми вже забезпечували, гарантує захист від вологи) – тут є роз’єм USB-C для зарядки, USB-A для зарядки інших пристроїв від колонки, а також jack 3.5 мм.

Ми тестували колонку, в основному, у режимі Mega Bass, який є однією з основних фішок моделі. Слід зазначити, що низькі частоти тут на справді вражаючому рівні (особливо, враховуючи розмір колонки), і вони не спотворюються навіть на високій гучності. Що важливо, тут є і насичені високі частоти, і загалом звук залишає дуже приємні враження. Загалом, режим Mega Bass демонструє чудові результати у більшості випадків, але у композиціях на кшталт оркестру його краще вимикати.

Керування та мобільний додаток

Колонка оснащена широким рядом елементів керування, які розташовані як на правій, так і на лівій панелях. На лівій панелі є кнопки ввімкнення, Bluetooth та активації режиму Mega Bass. Кожна кнопка має LED-індикатор, також є індикація зарядки та режиму Stamina, який забезпечує покращену автономність. На правій панелі розташована багатофункціональна кнопка, яка відповідає за відтворення, дзвінки та перемикання треків. Окрім цього, є кнопки збільшення та зменшення гучності.

Для просунутих налаштувань колонки використовується мобільний додаток «Sony | Music Center», який можна встановити як на Android, так і на iOS. Він дає можливість керування пресетами (радимо спробувати ClearAudio+), налаштувати еквалайзер, вибрати режим енергоспоживання та налаштувати підсвітку. Окрім цього, він дозволяє згрупувати цю колонку та іншу сумісну портативну акустику Sony.

Додаткові фішки та автономність

Окрім звуку динаміка, варто коротко згадати також про звук мікрофона, який використовується для гучного зв’язку – якщо коротко, з ним усе добре, жодних проблем під час розмови не було. Хоч ми вже і згадували про це в описі можливостей мобільного додатку, хочеться ще раз нагадати про RGB-підсвітку на радіаторах, яка красиво доповнює відтворення музики, особливо вночі.

В плані автономності Sony SRS-XG300 також показує чудові результати. Компанія заявляє, що акумулятора вистачає на близько 25 годин при гучності на рівні 19 та з вимкненою RGB-підсвіткою. У нашому випадку, автономність склала близько 14 годин при гучності на рівні 30 та увімкненій RGB-підсвітці, і цей показник можна назвати дуже крутим. В цілому, до автономності немає жодних претензій, і у цьому контексті варто згадати про функцію Auto Standby, яку можна увімкнути в додатку – вона вимикає колонку при 15 хвилинах неактивності. Зарядка Sony SRS-XG300 відбувається через роз’єм USB-C. Крім того приємним бонусом буде можливість використовувати колонку в якості повербанку, щоб підзарядати ваш смартфон, наприклад.

Висновки

У підсумку, Sony SRS-XG300 можна назвати справді крутою портативною акустикою. Вона пропонує шикарну якість звуку, функціональний додаток, підтримку LDAC та захист від зовнішнього впливу і, як приємний бонус, RGB-підсвітку. По суті, єдине, що може зупинити перед покупкою Sony SRS-XG300 – ціна, адже колонка не з дешевих. Тим не менше, якщо ви готові придбати портативну колонку такого цінового сегменту, ми можемо рекомендувати Sony SRS-XG300, як чудовий варіант для покупки.