Навушники компанії Huawei з кожним роком стають все більш популярними, при цьому їхня якість та різні фішки стають все кращими. На початку цього року вона презентувала доступні навушники Freebuds 4i, які пропонують хороший набір характеристик, і зараз нам вдалося їх протестувати і визначитися, чи варті вони вашої уваги.
Характеристики
- Конструкція: закриті, внутрішньоканальні
- Динаміки: 10 міліметрів
- Поглинання шумів: 22 дБ
- Стандарти підключення: Bluetooth 5.2, USB-C
- Автономність: навушники – 55 мАг, кейс – 215 мАг
- Вага: навушники – 5.5 грамів, кейс – 36.5 грама
- Програмне забезпечення: Huawei AI Life
- Офіційна ціна в Україні: 2399 гривень (на момент написання огляду)
Дизайн
Huawei FreeBuds 4i отримали гладенький компактний кейс, який дуже легко запхати в кишеню. Кейс має конектор USB-C для зарядки та кнопку для підключення по Bluetooth. Також кейс має плоску грань, завдяки чому його можна зручно розташувати на плоскій поверхні. Навушники досить легко виймати з кейса, але до цього слід звикнути.
Самі навушники достатньо легкі та зручні для використання протягом тривалого періоду часу, що важливо, адже їхня автономність це дозволяє. Вага кожного навушника складає 5 грамів, чим і забезпечується легкість при використанні. Слід звернути увагу на те, що достатньо важливо підібрати силіконові амбюшури правильного розміру, адже від цього прямо залежить комфорт при використанні.
Звук
Huawei Freebuds 4i оснащені достатньо великими 10-міліметровими драйверами. Звук відмінний, особливо враховуючи ціну, причому по всіх частотах. Навушники чудово підійдуть для прослуховування аудіокниг, подкастів чи музики у фоновому режимі, оскільки вони легкі та мають хорошу автономність.
Достатньо важливими фішками Huawei Freebuds 4i можна назвати наявність режиму активного поглинання шумів та “режим прозорості”. Активне поглинання шумів варто використовувати у випадку, коли ви в людному місці, як метро чи торговий центр, а “режим прозорості” – на вулиці, коли важливо і ізолювати себе від фонових шумів, і при цьому чути важливі звуки довкола.
Автономність
Безумовно, дуже важливою фішкою Huawei Freebuds 4i можна назвати автономність – вона тут набагато краща, ніж у більшості конкурентів. Компанія заявляє до 10 годин відтворення музики від одного заряду, і такі показники цілком реальні, якщо мова йде про прослуховування на не максимальній гучності та з вимкненим режимом активного поглинання шумів.
Зарядний кейс здатний забезпечити ще 20 годин відтворення музики, а одна 10-хвилинна зарядка дозволяє зарядити їх на 4 години прослуховування музики. У комплекті поставляється USB-C кабель, щоправда, без зарядного блока, слід також звернути увагу на відсутність бездротової зарядки.
Програмне забезпечення
Huawei Freebuds 4i можна підключити просто по Bluetooth і використовувати, як і будь-яку іншу TWS-гарнітуру, але слід розуміти, що для додаткових налаштувань доступний додаток Huawei AI Life. Загалом додаток досить непоганий та функціональний, але слід врахувати, що на даний момент він доступний лише для Android-девайсів, у той час як користувачам iPhone можна лише підключити навушники та використовувати їх через Bluetooth, без додаткових налаштувань.
За замовчуванням на подвійний тап призначена зупинка/продовження відтворення або підняти/відхилити виклик, а довгий тап дозволяє переключатися між режимами поглинання шумів – “вимкнено”, “ввімкнено” та “режимом прозорості”, але все це можна переналаштувати у додатку. Крім цього, у додатку можна побачити актуальний рівень заряду. Загалом жести для контролю досить зручні, і міскліки майже неможливі.
Варто згадати про те, що мобільний додаток Huawei AI Life немає у магазині додатків Google Play. Натомість його можна завантажити через магазин Huawei App Gallery, у випадку, якщо у вас смартфон від Huawei, або відсканувавши QR-код, який розташований ззаду коробки навушників.
Висновки
Huawei Freebuds 4i – це справді достойний представник ринку TWS-навушників, особливо враховуючи ціну. Вони пропонують хорошу якість звуку, автономність та активне поглинання шумів. У випадку, якщо вам подобається дизайн, який нагадує Apple AirPods Pro, та перераховані фішки, FreeBuds 4i явно стануть непоганим варіантом для покупки.
Слід, щоправда, врахувати і недоліки, пов’язані з використанням Huawei Freebuds 4i – для прикладу, відсутність бездротової зарядки та автоматичне відтворення при вставлянні у вухо. Крім цього, ці навушники – не найкращий вибір для користувачів iOS-девайсів, також слід згадати про не зовсім традиційний процес встановлення додатку для Android, яке може відлякати деяких користувачів. Загалом всі ці проблеми не можна назвати значними, і через них явно не варто відмовлятися від покупки.