Огляд Huawei FreeBuds 4 – флагманські навушники з шумозаглушенням на кожен день

На початку цього року компанія Huawei презентувала нові флагманські навушники FreeBuds 4, що прийшли на зміну FreeBuds 3, які вийшли ще у 2019 році. У порівнянні з попередньою моделлю, нова просунулась багато в чому вперед, тому нам було цікаво її протестувати та поділитися своїми враженнями з вами задля розуміння, чи варто розглядати цю модель, як варіанти для покупки.

Характеристики Huawei FreeBuds 4

  • Розмір динаміка: 14.3 міліметра
  • Підключення: Bluetooth 5.2
  • Підтримка кодеків: SBC, AAC
  • Автономність: 2.5 мАг (з активним поглинанням шумів), 4 години (без активного поглинання шумів)
  • Об’єм акумулятора: 30 мАг (в навушнику), 410 мАг (в зарядному кейсі)
  • Час зарядки: 1 година
  • Маса: 4.1 грама (навушник), 38 грамів (кейс)
  • Фішки: IPX4, ANC

Дизайн

Huawei FreeBuds 4 мають дизайн відкритого типу та нагадують Apple AirPods, але є і свої досить відчутні відмінності. Зарядний кейс менший та легший, ніж у FreeBuds 3, завдяки чому їх можна легше помістити у кишеню та сумку. Загалом кейс досить приємний і майже не відчувається при носінні в кишені.

Форм-фактор FreeBuds 4 знайомий та приємний, хоча, зрозуміло, все залежить від того, які TWS-навушники вам більше до вподоби – відкритого типу чи внутрішньоканальні. Зарядний кейс відчувається явно більш преміально та надійно, ніж у FreeBuds 3. Механізм відкриття відчувається надійно та приємно, і загалом конструкція кейса не викликає жодних питань – усе на найвищому рівні.

Програмне забезпечення та жести

Як і у багатьох інших рішень Huawei, для підключення до смартфона тут використовується додаток AI Life, що дозволяє повністю розкрити потенціал навушників. У додатку можна переглянути рівень заряду окремо для правого навушника, лівого навушника та зарядного кейса, а також налаштувати управління жестами.

Чутливі сенсорні зони на ніжках Huawei FreeBuds 4 явно можна назвати перевагою цих навушників, оскільки вона працює швидко та безвідмовно. Для налаштування різних функцій доступні подвійний тап, довгий тап та вертикальний свайп для збільшення та зменшення гучності. Щоправда, переналаштувати можна лише подвійний тап та довгий тап, а свайп зарезервований для керування гучністю.

У навушників є підтримка функції Find My Earphones, завдяки якій при пошуку зі смартфона вони будуть видавати гучний звук. Окрім цього, тут компанія використала фішку Open-fit Active Noise Cancellation 2.0, яка справляється явно краще за систему, що використовується у FreeBuds 3, але слід розуміти, що форм-фактор відкритих навушників все одно одразу означає гіршу роботу в цьому плані, ніж у внутрішньоканальних рішень.

Звук та поглинання шумів

Huawei FreeBuds 4 оснащені 14.3-міліметровими драйверами. Протягом тестування вони чудово показали себе у прослуховуванні музики в найбільш різноманітних сценаріях – від прослуховування подкастів та музики до перегляду YouTube-роликів та фільмів. Зву чіткий, чистий та багатий, що очікувано у флагманській моделі. Їх не можна назвати найголоснішими навушниками серед конкуретних рішень, але в плані звуку вони явно виділяються.

Поглинання шумів тут дуже непогане, але все ж трохи уступає рівню Apple AirPods Pro та Sony WF-1000XM4, щоправда, ці моделі і коштують значно дорожче. На вулиці навушники чудово відсікають постійний низькочастотний шум, і це враховуючи відкритий форм-фактор, що дуже важливо.

Автономність

Компанія Huawei заявила, що автономність у цих навушниках складає 2.5 години з увімкненим активним поглинанням шумів та до 4 годин при вимкненому. Зарядний кейс збільшує ці показники сумарно до 14 годин та 22 годин. Швидка 15-хвилинна зарядка дозволяє слухати музику ще 2.5 години.

Цифри виробника виглядають хоч і не рекордно, але адекватно у наших реаліях і, що головне, підтвердились в ході тестування. Huawei FreeBuds 4 при помірно-активному темпі використання будуть демонструвати автономність приблизно на рівні 2 днів, принаймні у нашому тесті з постійною гучністю на рівні близько 60-80 відсотків вони показали себе саме так. Окрім цього, вони повністю заряджаються від нуля до ста відсотків приблизно за півгодини, що є дуже хорошим показником.

Фішки

Як тільки ви вставляєте навушник у вухо, одразу можна почути сигнал, що означає, що ви підключені. Можна використовувати навушники окремо, що зручно, якщо ви хочете слухати музику вдвох. У момент, коли ви витягуєте навушник, відтворення медіа зупиняється, причому як на смартфоні, так і на ноутбуці чи планшеті.

Процес спарювання такий самий, як у більшості рішень на ринку – слід відкрити кейс, затиснути кнопку увімкнення та очікувати появи FreeBuds 4 у списку доступних Bluetooth-пристроїв. На смартфонах Huawei можливість спарювання появляється одразу, коли ви відкриваєте кейс, при цьому на екрані з’являється красива анімація.

Дуже приємно втішила можливість підключити два пристрої одночасно (для прикладу, смартфон та ноутбук), і при цьому навушники розумітимуть, який саме пристрій ви використовуєте у конкретний момент та переключатися між ними. Що важливо, ця фішка працює не лише між пристроями Huawei.

Висновки

Huawei FreeBuds 4 – це хороший варіант, якщо вам потрібні преміальні навушники відкритого типу, що пропонують відмінний звук, хорошу автономність та активне поглинання шумів. З переваг навушників слід виділити також підключення до кількох пристроїв, хорошу систему жестів та покращені у порівнянні з FreeBuds 3 мікрофони.

У випадку, якщо вам більше підходить форм-фактор відкритих навушників, слід звернути увагу на FreeBuds 4, але якщо вам більше до вподоби внутрішньоканальні рішення, слід звернути увагу на більш доступні Huawei FreeBuds 4i. Зрозуміло, що ця модель не настільки просунута та має не настільки хороший звук, але вона при цьому відчутно доступніша.