Протягом декількох останніх років компанія Xiaomi була безперечним лідером на ринку доступних фітнес-браслетів завдяки своїм Xiaomi Mi Band, але останнім часом компанія Huawei почала випускати цікаві рішення, які здатні конкурувати з браслетами Xiaomi. Нам вдалося покористуватися Huawei Band 6 – найновішим поколінням фітнес-браслета компанії Huawei, і тут є про що розповісти, адже у рішення є певні переваги над Xiaomi Mi Band 6, через які його варто розглянути, як варіант для покупки.
Характеристики Huawei Band 6:
- Дисплей: AMOLED, 1.47”, 194 х 368
- Захист: 5 АТМ
- Підтримка пристроїв: Android 4.4+/iOS 8.0+
- Підключення: Bluetooth 5.0
- Акумулятор: 180 мАг
- Габарити та маса: 43 x 25 х 11 міліметрів, 29 грамів
- Оснащення: вібромотор, акселерометр, гіроскоп, датчик серцебиття, пульсоксиметр
- Офіціна ціна в Україні: 1499 грн (на момент написання статті)
Дизайн
Лише поглянувши на Huawei Band 6, у першу помічаєш його великий, навіть незвично великий, як для цього сегменту пристроїв, дисплей. Його, без сумніву, можна назвати однією з головних фішок фітнес-трекера, яка, що важливо, не робить його громіздким чи незручним.
Загалом дизайн достатньо простий, але при цьому не має явних недоліків. На одній боковій грані вигравіюваний логотип компанії Huawei, на іншій – єдина кнопка. Єдиним недоліком можна назвати важкозйомний силіконовий браслет, який доступний на вибір у чорному, сірому або рожевому кольорах, але це у порівнянні з конкурентами.
Що головне – браслет достатньо ергономічний та зручний, щоб використовуватись 24/7 з перервами на зарядку без відчуття дискомфорту.
Дисплей
Модель оснащена AMOLED-дисплеєм з діагоналлю 1.47 дюйма, який є відчутно більшим, ніж у більшості конкурентів, у тому числі й у Xiaomi Mi Band 6, і це наближає його в плані зручності використання інтерфейсу до смарт-годинників (власне на офіційному сайті цей гаджет і називають смарт-годинником, хоча на нашу думку він ближче саме до фітнес-трекерів). Цей дисплей займає майже всю фронтальну панель, що також робить дизайн більш стильним. У випадку, якщо використовувати циферблат з чорним фоном, рамку взагалі не видно, оскільки чорний колір, який не підсвічується на AMOLED-дисплеї, зливається з нею.
У дисплея є 5 рівнів яскравості, і вони відрегульовані цілком коректно – мінімальної вистачає для використання у повній темряві, а максимальної – для використання при прямому попаданні сонячних променів. Яскравість можна виставляти як вручну, так і автоматично.
Програмне забезпечення
Huawei Band 6 поставляється з пропрієтарним програмним забезпеченням, яке цілком зручно використовувати завдяки великому дисплею. Єдина кнопка використовується для отримання доступу до швидких дій та тренувань. Стандартний циферблат, який виявився дуже непоганим, включає відображення показників серцебиття та стресу, музикальний плеєр та досягнення активності.
Браслет Huawei Band 6 має підтримку функції “Не Турбувати”, яка вимикає сповіщення та функцію raise-to-wake. Можливості кастомізації циферблатів не найкращі, але є можливість вибрати один з доступних за замовчуванням, а у випадку, якщо їх не вистачить, є можливість встановити будь-який з сотні інших, що доступні в додатку для смартфона.
Для керування Huawei Band 6 доступний додаток Huawei Health (Здоров’я), який використовується й для інших смарт-годинників та фітнес-браслетів Huawei. У додатку є можливість підключення Google Fit, Apple Health та MyFitnessPal для синхронізації даних, щоправда, на цьому підтримка сторонніх сервісів закінчується.
Трекінг спорту та моніторинг показників організму
Незважаючи на невисоку ціну, Huawei Band 6 оснащений багатьма можливостями в плані трекінгу. У браслета є підтримка трекінгу кроків, а також розпізнавання десяти видів тренувань, серед яких є біг, ходьба, їзда на велосипеді та інші. В цьому плані браслет відстає від більшості конкурентів.
Є підтримка постійного трекінгу серцебиття, що забезпечується сенсором Huawei TruSeen 4.0, і у більшості випадків показники достатньо точні, враховуючи ціну. Також є досить непоганий трекінг сну, який працює досить точно, а також можливість вимірювання рівня насичення крові киснем – це займає 30 секунд, щоправда, у випадку підозри щодо стану здоров’я краще використати професійний медичний пульсоксиметр.
Автономність
У більшості випадків фітнес-трекери демонструють хороші показники автономності, і у цьому плані Huawei Band 6 – не виняток. Компанія офіційно заявляє до 14 днів при середньому темпі використання та до 10 днів при активному темпі використання, і реальні показники, що приємно, приблизно такі, при цьому браслет розряджається рівномірно.
Що приємно, Huawei Band 6 достатньо швидко заряджається – повна зарядка займає близько години. У комплекті зі смартфоном поставляється зарядка з магнітним конектором, яка підключається за допомогою стандартного роз’єма USB-A. Комплектна швидка зарядка дозволяє зарядити браслет за 10 хвилин на 3 дні використання.
Висновки
Huawei Band не можна назвати ідеальним фітнес-трекером, але це дуже хороше рішення, особливо враховуючи ціну. Huawei Band 6, у першу чергу, є чудовим аналогом Xiaomi Mi Band 6, як розумного браслета з багатьма перевагами.
А якщо не вдаватись до порівнянь, то Huawei Band 6 – це хороша модель фітнес-трекера, чи смарт-годинника з актуальним набором функцій і стильним оформленням, який підійде під будь-який аутфіт. Тут є великий інформативний AMOLED-дисплей, хороша автономність, захист 5 АТМ та програмне забезпечення. А також зручний застосунок, велика кількість налаштувань на самому браслеті, багато циферблатів, є можливість управляти музикою. За свою вартість це цілком хороше і стильне рішення. Зручно, практично, красиво.