Новий український сервіс дозволить дізнатися рівень заторів у столиці

У Києві запустили замінник сервісу “Яндекс. Пробки” – систему вимірювання заторів за 10-бальною шкалою. Сервіс під назвою “Публічний дашборд київського трафіку” впровадила громадська організація “Офіс трансформації”.

“Київ входить в ТОП3 столиць світу за рівнем заторів. На переміщення містом ми витрачаємо частину нашого життя, і так буде доки не буде винайдено телепорт. Але міські затори примушують нас сплачувати додаткову ціну, яку складно помітити та усвідомити у повсякденній метушні. Ми спробували виміряти цю ціну у масштабах міста Київ та наочно продемонструвати у вигляді Публічного Дашборду”, – йдеться в описі проєкту.

Перейти на сторінку сервісу можна за посиланням. Він дозволяє переглянути оцінку рівня заторів за 10-бальною шкалою, що раніше пропонував лише один сервіс – російський Яндекс.

Також тут можна переглянути показники затримки руху у відсотках, середньої швидкості авто та навіть втрату коштів людини внаслідок заторів. До прикладу, сервіс “Публічний дашборд київського трафіку” уже підрахував, що з початку року через корки столиця втратила 588 мільйонів гривень, а кожен житель міста витратив на простій у середньому 35 годин.Не пропустіть