Новий стандарт Intel Thunderbolt 4 підніме планку для пристроїв USB-C

Корпорація Intel оголосила подробиці про свій новий стандарт підключення Thunderbolt 4. Його впровадження почнеться з мобільних процесорів Tiger Lake.

Нова специфікація з точки зору максимальної швидкості не працює швидше – подібно Thunderbolt 3, Thunderbolt 4 буде підтримувати максимальну швидкість до 40 Гбіт/с. Однак новий стандарт Intel принесе інші поліпшення: Thunderbolt 4 покликаний стати найбільш універсальним інтерфейсом для комп’ютерної периферії та інших пристроїв, вимогливих до швидкості обміну інформацією.

Інтерфейс Thunderbolt 4 продовжить використовувати фізичний роз’єм USB Type-C і буде сумісний з USB4, DisplayPort і всіма іншими версіями USB.

Стандарт Thunderbolt 4 безкоштовно доступний іншим виробникам, які можуть випускати власні контролери та периферію з його підтримкою. Однак для проходження сертифікації пристрої повинні відповідати низці вимог:

  • підтримувати виведення зображення на два 4K або один 8K-монітор;
  • мати швидкість передачі даних за протоколом PCI-E в 32 Гбіт/с;
  • мати підтримку док-станцій з чотирма портами Thunderbolt 4;
  • використовувати як мінімум один порт для зарядки (менше 100 Вт у випадку ноутбуків);
  • виводити комп’ютер із сплячого режиму через клавіатуру або мишу, підключену через док-странцію Thunderbolt;
  • передбачити захист від атак через механізми Direct Memory Access.

Нові комп’ютери і кабелі Thunderbolt 4 також будуть сумісні з кабелями та аксесуарами Thunderbolt 3.

Перші комп’ютери і аксесуари з портами Thunderbolt 4, як очікується, з’являться в кінці цього року, починаючи з майбутніх процесорів Intel 11-го покоління Tiger Lake.

Джерело TheVerge
Не пропустіть