Нові технології з Китаю: гуманоїдні роботи за копійки – але чи надійні

Оскільки Китай прагне випередити інших у розробці людиноподібних роботів, його ланцюги поставок продемонстрували дешевші та інноваційні деталі на всесвітній конференції з робототехніки в Пекіні, але деякі керівники попереджають, що галузі ще належить підвищити надійність продукції.

Компанія Wisson Technology (Шеньчжень), відома своїми гнучкими роботизованими маніпуляторами, не покладається на двигуни і редуктори – передавальні пристрої, які зазвичай використовуються в робототехніці, – а натомість використовує 3D-друковані пластмаси та покладається на пневматичні штучні м’язи для живлення своїх роботів.

За словами Цао Вея, інвестора компанії Wisson через венчурну фірму Lanchi Ventures, партнером якої він є, ця дешевша форма виробництва дозволяє їй продавати гнучкі руки за ціною, що становить приблизно одну десяту від вартості традиційних роботизованих рук.

Гнучка технологія дозволить з’явитися роботизованим рукам вартістю близько 10 000 юанів ($1 404), йдеться на сайті компанії Wisson.

«Гнучкі руки (Wisson) можуть бути використані в гуманоїдах», – сказав Цао, додавши, що компанія вже надала зразки закордонним компаніям, які виробляють людиноподібних роботів, не вдаючись до подробиць.

І Ган, засновник шанхайської компанії Ti5 Robot, що спеціалізується на інтегрованих з’єднаннях, виділив деякі проблеми, які він бачить у ланцюжку постачання робототехніки.

«Весь ланцюжок поставок все ще потребує розв’язання проблем з надійністю продукції», – сказав І, додавши, що через високий рівень браку його компанія може виготовляти продукцію в обсягах до 1 000 одиниць.

За його словами, ключовою проблемою є гармонійна передача, яка відноситься до механізмів, що відіграють ключову роль в управлінні рухом.

Зусилля Китаю в галузі робототехніки підтримуються політикою президента Сі Цзіньпіна щодо розвитку «нових продуктивних сил» в технологіях – про це йшлося в брошурах до заходу минулого тижня.

Джерело Reuters

Не пропустіть