Нові смартфони Xiaomi вже працюють на сторонніх прошивках Android 10

Їм надано статус нестабільних, але тільки через непрацюючі одна-дві функції. Вони не завадять протестувати заповітне оновлення

Стабільна версія Android 10 вийшла всього кілька днів тому (4 вересня), але ентузіасти вже випустили різні сторонні прошивки на основі нової операційної системи для популярних смартфонів Xiaomi: власники Pocophone F1, Redmi Note 5, Redmi 5 Plus, Mi 6 і Mi 8 вже можуть протестувати нового «зеленого робота».

Для смартфонів Pocophone F1, Redmi Note 5 (індійської версії) і Redmi 5 Plus (глобальної версії) доступна збірка POSP (Potato Open Sauce Project) на основі Android 10. Як і слід було очікувати, ця версія прошивки вважається нестабільною, оскільки у деяких людей не працює на ній сканер відбитків пальців.

До того ж, стандартні функції даної прошивки недоступні – їх додадуть в майбутніх оновленнях. Але в іншому збірка POSP є робочою, і вона дозволить протестувати всі нововведення нової операційної системи.

Власники Xiaomi Mi 6 вже зараз можуть встановити неофіційну збірку LineageOS 17 на основі Android 10. Єдиний недолік цієї версії прошивки відноситься до відтворення через Bluetooth – інші функції працюють порівняно стабільно.

Щоб протестувати нового «зеленого робота» на Xiaomi Mi 8 найближчим часом, доведеться встановити Pixel3 ROM. У останньої збірки прошивки спостерігаються проблеми з запуском портованої камери від Google і зі сканером відбитків пальців виробництва FPC. Інші функції працюють прийнятно.

Нагадаємо, Android 10 привносить кілька великих і безліч дрібних нововведень. Серед найцікавіших: загальносистемна темна тема (працює і зі сторонніми додатками), оновлене жестове управління, відключення порту для зарядки при перегріванні або попаданні в нього води і створені штучним інтелектом розумні відповіді на повідомлення.

На даний момент Android 10 офіційно доступний для Essential Phone, Xiaomi Redmi K20 Pro і смартфонів серії Google Pixel, а офіційна бета-версія оновлення поширюється на смартфони OnePlus 7 і 7 Pro.


Не пропустіть