Інженери компанії UltraSense Systems «прокачали» популярну технологію. Згідно з анонсом вендера, нова технологія дозволяє перетворити в сенсорну поверхню практично будь-який матеріал: скло, метал, дерево або пластик.
За заявою розробників, мініатюрний чіп TouchPoint, габарити якого складають 1,4×2,4×0,49 мм, дозволяє створювати всілякі готові рішення — від телефонів без фізичних кнопок до багатофункціональних сенсорних панелей. Технологія використовує ультразвук для реєстрації натиснення і здатна працювати з матеріалами будь-якої щільності незалежно від вологості або рівня забрудненості поверхні.
«Ми бачили, як змінюється принцип взаємодії з нашими пристроями, цифрове замінює механічне, прискорюється перехід до управління за допомогою віртуальних кнопок і жестів. Ультразвук ще не використовувався в користувацьких інтерфейсах таким чином, — заявив глава і засновник UltraSense Systems Мо Магсудніа.
Розробники заявляють, що сенсорні інтерфейси на базі ультразвукового датчика з низьким енергоспоживанням можуть бути інтегровані в смарт-годинник і обладнання для доповненої і віртуальної реальності, а також використовуватися в автомобілях.
Було анонсовано три моделі датчиків, що відрізняються областю спрацьовування, підтримкою різної товщини панелей і додатковими можливостями, в тому числі функцію трекпада для рівних поверхонь.
Коли з’являться перші комерційні пристрої на базі чіпів Touch Point невідомо.