Nokia вразила світ технологічним проривом: здійснено перший відеодзвінок з 3D-звуком

Компанія Nokia здійснила прорив, який може змінити наші уявлення про відеодзвінки. Вперше в історії було здійснено відеодзвінок з використанням просторового 3D-звуку. Nokia оголосила про свій успіх на офіційному сайті.

Завдяки використанню кодека 3GPP Immersive Video and Audio Services (IVAS), стало можливим створити відчуття, ніби співрозмовник знаходиться поруч. Ця технологія вже використовується для потокового передавання музики, але вперше її інтегровано у відеодзвінки.

Щоб повноцінно користуватися такими дзвінками, потрібна мережа 5G Advanced. Крім того, смартфон повинен мати як мінімум два мікрофони для захоплення просторового звуку.

На щастя, більшість сучасних телефонів вже відповідають цим вимогам. Nokia впевнена, що “переважна більшість” пристроїв зможе підтримувати цю новацію, якщо мобільні оператори перейдуть на відповідну технологію.

Цей прорив від Nokia відкриває нові можливості для комунікації, дозволяючи відчути реалістичність і близькість навіть на відстані. Просторовий 3D-звук у відеодзвінках може стати новим стандартом, зробивши розмови ще більш живими та емоційними.

Джерело Nokia

Не пропустіть