Neuralink, стартап Ілона Маска з виробництва мозкових імплантатів, непомітно залучає додаткові $43 млн
Компанія Neuralink, заснована Ілоном Маском, яка розробляє чіпи для імплантації, що зчитують мозкові хвилі, залучила додаткові 43 мільйони доларів венчурного капіталу, згідно з поданою заявою до Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC).
Звіт, опублікований цього тижня, показує, що компанія збільшила свій попередній транш, очолюваний Фондом засновників Пітера Тіля, з $280 млн до $323 млн на початку серпня. Згідно з повідомленням, у фінансуванні взяли участь 32 інвестори.
Останнім часом Neuralink не розголошує свою оцінку. Але в червні агентство Reuters повідомило, що компанія була оцінена приблизно в 5 мільярдів доларів після приватних торгів акціями.
Заснована у 2016 році, Neuralink розробила пристрій, схожий на швейну машинку, здатний імплантувати ультратонкі нитки всередину мозку. Нитки прикріплюються до спеціально розробленого чіпа, що містить електроди, які можуть зчитувати інформацію з груп нейронів.
Імплантати для зчитування мозкових сигналів – це технологія, якій вже кілька десятиліть. Але інновація Neuralink полягає в тому, що імплантати стали бездротовими й збільшили кількість імплантованих електродів.
У травні Neuralink отримала дозвіл FDA на проведення клінічних випробувань на людях після того, як раніше її заявка була відхилена, і відкрила перші випробування на людях для набору учасників згідно з виключенням FDA для дослідницьких пристроїв.
Але Neuralink перебуває під посиленою увагою через те, що критики вважають токсичною культуру компанії на робочому місці, а її дослідницькі практики – неетичними.