Не вірте чуткам: зруйновано головний міф про AMOLED-екрани

Після впровадження темних тим в додатках, багато користувачів смартфонів запідозрили обман

Після появи AMOLED екранів виробники смартфонів і розробники додатків почали піддаватися моді на темне оформлення. Це неспроста, адже за нічною темою ховається кілька важливих переваг: вона не тільки знижує навантаження на очі, але і економить заряд акумулятора на мобільних пристроях з AMOLED дисплеями. Днями AndroidInsider розвіяв головний міф про ці екрани, відповівши на питання, чи дійсно темні теми економлять заряд.

Після впровадження нічних тим в додатках, багато користувачів запідозрили обман, коли побачили, що чорний колір насправді сірий. Мовляв, в такому випадку збільшити автономність апарату не вийде. Але ті, хто думав саме так, помилялися.

Справа в тому, що такі панелі складаються з безлічі незалежних пікселів, які підсвічуються червоним, синім або зеленим кольорами і, поєднання яких відображають будь-які кольори і відтінки, крім чорного. Для відображення останнього дисплей просто “вимикає” пікселі. Саме тому чорний колір на AMOLED-екранах виглядає по-справжньому чорним, а не темно-сірим, як на IPS-дисплеях, при цьому витрачає менше енергії.

Але, як з’ясувалося, сіра тема така ж економічна, як чорна. Причому, чим темніше відтінок сірого, тим більше енергії економиться, але зазвичай пікселі для відображення цього кольору задіюються лише на 0,3%. Сірий колір на AMOLED-матриці в такому випадку виявляється сильно затемненим білим – включаються всі пікселі, але на них подається вкрай слабкий струм, який майже не створює навантаження на акумулятор.

Тому для економії заряду не обов’язково включати саме чорну тему оформлення, цілком можна використовувати темно-сіру – позитивний ефект буде таким же.


Не пропустіть