Названо шість пунктів, які вказують на те, що в смартфоні завівся вірус

Смартфон став незамінною річчю у повсякденному житті людини. Робочі листування та дані банківських карток завжди знаходяться під рукою. Проте, чи в безпеці вони?
Що робити, якщо телефон почав зависати і в ньому з’явилися програми, яких раніше не було?

Дивні «глюки»

Слід розуміти, що шкідливі програми можуть проводити працездатності смартфона по-різному. Одні тихо і непомітно перехоплюють дані пошти, важливих облікових записів у соцмережах і навіть інформацію про банківські картки. Інші сильно гальмують роботу гаджета. Однак, незважаючи на унікальність кожного вірусного програмного забезпечення, існують «симптоми», за якими можна визначити заражений смартфон чи ні.

1. Перевантаження процесора. При звичайній роботі системи процесор починає перевантажуватися, тому що у фоновому режимі діє програма, що поглинає ресурси. Це можна побачити під час роботи. Довге завантаження під час увімкнення або гальмування при дзвінках.

2. Витрати телефон збільшилися. Шахраї, вкравши дані користувача, можуть почати купувати різні облікові записи на сайтах, програми в Play Market або App store. Ці покупки робляться непомітно для користувача. В даному випадку не варто встановлювати автоплатеж без підтвердження, інакше можна втратити значну суму коштів.

3. Спам. Від додатків та сайтів можуть надходити повідомлення. Як правило, це повідомлення про дуже важливу інформацію. Проте, шахраї навчилися користуватися цією системою. Користувачеві можуть надходити дивні Push-сповіщення з рекламою букмекерських або інтимних послуг. Це засмічує кеш браузера та гальмує роботу телефону.

4. Програми. Якщо користувач завантажив із «піратського» ресурсу гру, то разом із нею він може встановити різні програми. Вони постійно засмічують пристрій і «з’їдатимуть» системну пам’ять. Крім цього, їх дуже важко видалити. Іноді доводиться звертатися до сервісного центру для повного очищення та скидання налаштувань до заводських.

5. Швидка розрядка телефону. За наявності вірусу у смартфоні збільшується споживання енергії. Це призводить до порушення роботи батареї, що уповільнює заряджання пристрою. Користувач буквально живе біля розетки.

6. Системні помилки під час роботи в інших програмах. Допустимо, якась програма працювала справно, без жодних зависань, але через деякий час перестала запускатися або почали з’являтися вильоти. Це означає, що в девайсі з’явилося шпигунське програмне забезпечення.

Вірусні програми сильно погіршують роботу смартфона, у деяких випадках вони можуть призвести до повної втрати працездатності пристрою. До того ж крадіжка особистих даних користувача надалі загрожує втратою фінансових коштів.

Не пропустіть