Видалити негайно: названі найнебезпечніші додатки на Android

Експерти склали список з трьох категорій небезпечних додатків

Не всі програми однаково корисні. Корисних, звичайно, більшість, але є додатки, які не просто не приносять користі і займають собою дорогоцінну пам’ять ОЗУ і ПЗУ, а реально загрожують смартфонам.

Експерти склали список з трьох категорій додатків, яким не місце у вашому смартфоні. Позбавлення від них дійсно може допомогти прискорити мобільний пристрій.

Передвстановлені програми

Мало хто з користувачів користується встановленими програмами. Найчастіше вони абсолютно марні, адже в Google Play є тисячі зручних і перевірених часом аналогів. Це стосується поштових клієнтів, всіляких органайзерів, медіаплеєрів, фоторедакторів і навіть додатків до камери – всі вони, як правило, жахливі і їх необхідно пускати під ніж в найпершу чергу.

Але є категорія встановлених додатків, які “намертво” вшиті в операційну систему і видалити їх можна “танцями з бубном” через root або повну установку кастомної прошивки.

Антивіруси

Підхопити вірус на Android насправді вкрай важко. Для цього буде потрібно самостійно включити можливість встановлювати додатки із сумнівних джерел, повзати по сумнівних сайтах, завантажувати звідти APK-файли, запускати їх і погоджуватися з усім, що вони пропонують, і – найголовніше – не оновлювати сервіси Google. В інших випадках можна не переживати щодо вірусів, оскільки хмарна система Google Safety Net прекрасно впорається з ідентифікацією шкідливого коду і блокує або видаляє заражені програми.

Жоден зі сторонніх антивірусів не впорається з цим завданням краще, зате буде висіти в оперативній пам’яті, навантажувати процесор, споживати трафік і викликати пригальмовування пристрою. Користі від них ніякої, як це було нещодавно підтверджено експертами.

Прискорювачі

У Google Play зустрічається маса “корисних” додатків, що пропонують прискорити інтернет, звільнити оперативну пам’ять, розігнати процесор, продовжити час автономної роботи і т.ін. Чому Google не видаляє їх, незрозуміло, але з заявленими функціями вони не справляються. Ваш смартфон працюватиме набагато краще без них.


Не пропустіть