Сьогодні, 19 вересня, стало відомо, що вчені з університету в Буффало зрозуміли, що ідентифікувати ту чи ту людину можна за допомогою навушників. Для цього їх потрібно модернізувати, оснастивши мікрофоном. Правда, він буде використовуватись не для того, щоб розмовляти. Мікрофон буде розпізнавати унікальний для кожної людини, як відбитки пальців, акустичний сигнал всередині вуха.
Більше того, вчені вже навіть створили такі навушники. В результаті тестування вони виявили, що технологія спрацьовує в 95% випадків, тому можна робити висновок, що цей аналіз можна використовувати як метод ідентифікації людини.
«У нас [в університеті] так багато студентів, які ходять з навушниками. Це змусило мене замислитися, що ще ми можемо з ними [навушниками] зробити », – розповів пан Цзінь.
За заявами вчених, коли звук потрапляє у вухо, він поширюється по вушному каналу, попутно відбиваючись і поглинаючись ним . Завдяки унікальній геометрії вушного каналу кожної людини, акустичний сигнал в вусі у всіх різних, що дозволяє ідентифікувати по ньому людей. Вчені вже створили прототип нової системи розпізнавання людини по акустичному сигналу всередині вуха, що складається з модернізованих навушників-вкладишів і мініатюрного мікрофона всередині них, – вона отримала назву EarEcho.
Принцип роботи технології здається не особливо складним: навушники відтворюють звук, після чого мікрофон записує акустичний сигнал всередині вуха і передає його по Bluetooth на смартфон для подальшого аналізу.
Фахівці тестували EarEcho на 20 випробовуваних, які слухали певні звуки в різних місцях (на вулиці, в торговому центрі і в інших) і в різноманітних положеннях (сидячи, стоячи, з нахиленою головою і інших). Як показали випробування, технологія ефективна в 95% випадків, коли вона витрачала всього 1 секунду на ідентифікацію людей.
Коли вона аналізувала дані протягом 3 секунд, ефективність підвищилася до 97,5%. Результати наштовхують на думку, що в майбутньому подібна технологія зможе доповнити системи ідентифікації людей за їх відбитками пальців або за обличчям.
Чжаньпен Цзінь вважає, що якщо розробці його команди і знайдеться застосування в мобільних пристроях, то тільки в якості так званої пасивної системи ідентифікації людей – вона стане в нагоді не стільки для первинного розблокування гаджетів, скільки для підтвердження особи на вже розблокованих смартфонах і планшетах (наприклад, при здійсненні мобільних платежів).
Керівництво Університету в Буффало вже подало заявку на отримання патенту нової технології. Залишається сподіватися, що системою EarEcho зацікавляться технологічні гіганти і вона з’явиться на ринку – втім, якщо це і станеться, то напевно не в найближчому майбутньому.