NASA розробляє новий часовий пояс на Місяці

У п’ятницю NASA підтвердила, що розробляє нову систему місячного часу для Місяця. У квітні Білий дім опублікував політичну записку, в якій доручив НАСА створити новий стандарт до 2026 року. Через п’ять місяців (за урядовим часом) космічне агентство підтвердило, що працюватиме з «зацікавленими сторонами уряду США, партнерами та міжнародними організаціями зі стандартизації» над створенням Координованого місячного часу (LTC).

Щоб зрозуміти, навіщо Місяцю потрібен власний часовий пояс, достатньо звернутися до Ейнштейна. Його теорія відносності стверджує, що оскільки час змінюється залежно від швидкості та гравітації, то на нашому небесному сусіді час рухається трохи швидше (через його слабшу гравітацію). Отже, земний годинник на Місяці виграє близько 56 мікросекунд на добу — цього достатньо, щоб збити розрахунки, які можуть поставити під загрозу майбутні місії, що вимагають точності.

Квітневий меморандум Білого дому доручив НАСА співпрацювати з міністерствами торгівлі, оборони, державного департаменту і транспорту, щоб прокласти курс на впровадження LTC до кінця 2026 року. Глобальні зацікавлені сторони, зокрема підписанти Угоди Артеміда, відіграватимуть певну роль. Створені у 2020 році, ці угоди включають в себе зростаючу групу з 43 країн, які взяли на себе зобов’язання дотримуватися норм, що мають бути дотримані в космосі. Примітно, що Китай і росія відмовилися приєднатися.

Ініціативу очолить програма НАСА з космічного зв’язку і навігації (SCaN). Однією з цілей LTC є можливість масштабування на інші небесні тіла в майбутньому, в тому числі на Марс. Часовий стандарт буде визначатися середньозваженим значенням атомного годинника на Місяці, хоча його місцезнаходження все ще обговорюється. Таке середньозважене значення схоже на те, як вчені розраховують всесвітній координований час Землі (UTC).

NASA планує відправити на Місяць пілотовані місії в рамках програми «Артеміда». «Артеміда-2», запуск якого запланований на вересень 2025 року, планує відправити чотирьох людей на обліт Місяця. Роком пізніше «Артеміда-3» має на меті висадити астронавтів біля південного полюса Місяця.

Джерело Engadget

Не пропустіть