NASA: найвіддаленіший космічний зонд Voyager 1 повернувся онлайн

Voyager 1, найвіддаленіший від Землі апарат, створений людиною, знову передає дані з усіх чотирьох наукових інструментів, повідомила цього тижня NASA. Це означає, що агентство знову отримує дані про плазмові хвилі, магнітні поля та космічні частинки.

Voyager 1 перестав передавати якісні дані в листопаді, і виправити це було справжнім викликом, оскільки інженерам доводилося чекати 45 годин на будь-яку відповідь. У квітні агентство змогло змусити апарат знову надсилати інформацію про стан і здоров’я, а в травні — дані з двох наукових інструментів.

Тепер NASA заявляє, що Voyager 1, який знаходиться на відстані понад 15 мільярдів миль від Землі, “проводить нормальні наукові операції”. Залишається лише синхронізувати його програмне забезпечення для хронометражу та виконати деяке обслуговування на рідко використовуваному цифровому магнітофоні.

Для зонда, який працює вже 47 років, це неймовірне досягнення. Voyager 1 був запущений у 1977 році на п’ятирічну місію для вивчення Юпітера та Сатурна. І, попри періодичні проблеми з ним та Voyager 2, NASA постійно знаходить способи продовжити їхню роботу, використовуючи резервні джерела живлення або запускаючи двигуни, які не використовувалися майже три десятиліття.

Зараз чудовий момент, щоб нагадати вам про неймовірні постери Voyager, які NASA опублікувала на своєму сайті. Вони ідеально підходять для натхнення і нагадують про велич цього епохального досягнення.

Джерело The Verge

Не пропустіть