На всю країну. У березні Київстар, Vodafone і lifecell отримають нові 4G-ліцензії

Навесні-влітку мобільний інтернет може з'явитися в українській глибинці

У квітні 2020 року перший стільниковий оператор зможе приступити до розгортання своєї мережі 4G / LTE в діапазоні 900 мегагерц, розповів заступник міністра цифровий трансформації Олександр Шелест. Це стало можливим завдяки постанові Кабінету міністрів, прийнятій урядом на цьому тижні.

За його словами, першим оператором стане “Інтертелеком” (“Інтернаціональні комунікації”). Представники “великої мобільного трійки” отримають таку можливість тільки з липня поточного року. Нові ліцензії будуть видані вже в перших числах березня.

Справа в тому, зазначив представник Мінціфри, що в “Інтертелекому” суцільний спектр радіочастот і йому не потрібно проводити рефармінг. Тоді як більш великі оператори повинні будуть обмінятися частотами. Такі особливості технології – для надання високошвидкісного мобільного інтернету потрібні суцільні смуги. Тоді як для “Київстару”, Vodafone і lifecell держава колись “нарізала” клаптиками.

Згідно з ліцензійними умовами у операторів буде зобов’язання протягом двох років охопити 4G-покриттям не менше 90% населення країни. Уряд розраховує, що за вказаний час доступ до швидкого мобільного інтернету отримають близько 95% українців.

Через два з половиною роки повинні будуть покриті всі міжнародні автотраси, а потім і національні, зазначив Олександр Шелест.

Нагадаємо, Кабмін 5 лютого прийняв рішення про перерозподіл частот в діапазонах 800-900 МГц, яке покращить доступ до мобільного інтернету і полегшить операторам процес будівництва мереж 4G.

Джерело UBR

Не пропустіть