На фоні заборони Китаю ціна Bitcoin упала на 4 тисячі доларів

Bitcoin, який до полудня п’ятниці перетнув позначку у 45 000 доларів, вже о другій годині дня впав до 41 000 доларів. До кінця дня курс трохи відновився – на рівні 42,5 тисяч доларів, але зростання до колишніх 45 000 (і вже тим більше 50 000) відкладається. У чому ж причина?

На цей раз знову справа в Китаї. Центробанк країни виступив із заявою, яка ставить криптовалюту і всі операції з нею поза законом. Якщо спочатку в країні активно забороняли майнінг, то тепер під забороною абсолютно все, що пов’язано з криптовалютою. Ось витяг одного з пунктів заяви китайського ЦБ:

Здійснення легального бізнесу з обміну криптовалютою, обміну між криптовалютою, покупка і продаж криптовалюти …, надання інформаційних … послуг ціноутворення для операцій з криптовалютою, фінансування випуску токенів, операцій з деривативами криптовалюти, ділова діяльність, що передбачає незаконний продаж токенів, несанкціонований публічний випуск цінних паперів, незаконне ведення ф’ючерсного бізнесу, незаконний збір коштів та інша незаконна фінансова діяльність суворо заборонені відповідно до закону. Особи, які здійснюють незаконну фінансову діяльність, є злочинцями, притягуються до кримінальної відповідальності відповідно до закону.

Іншими словами, в Китаї тепер заборонені всі транзакції з будь-якими криптовалютами. Очевидно, під забороною і криптовалютні біржі. Ця новина обрушила не тільки Bitcoin, курси інших криптовалют теж пішли вниз.

За добу зниження вартості Ethereum і Binance Coin склало шість з гаком відсотків, Dogecoin і XRP знизилися майже на п’ять відсотків. Цікаво, що в добовому і тижневому розрізі найменше постраждала Cardano: плюс 1,8 і мінус 1,5 відсотка відповідно.

Джерело Сoinmarketcap
Не пропустіть