На березі Червоного моря будують технологічний мегаполіс

Це буде справжній футуристичний рай

В пустелі біля Червоного моря спеціалісти з Саудівської Аравії будують справжній футуристичний мегаполіс. Його вартість буде перевищувати 500 млрд доларів, а все через те, що місто буде практично напхане сучасними технологіями, наприклад, голографічними учителями, штучним дощем і місяцем, роботами-динозаврами.

Як повідомляється, місто буде називатись Наом і розміститься у пустелі в провінції Табук. При цьому будівництво буде завершене вже в 2020 році. Згідно з проектною документацією, за розмірами місто майбутнього в 33 рази перевищить Нью-Йорк.

За словами керівників проекту, нічого більш амбітного в світі не будують. Назва «Неом» – слово-гібрид, складене з грецького «неос», що означає новий, і арабського «Мустакбаль», тобто майбутнє. Його площа – 26,5 тисяч кв.км.

Інвестиційний фонд Саудівської Аравії вклав в проект як мінімум $500 млрд, іноземці – ще кілька мільйонів. Неом стане частиною програми Vision 2030 – плану зі скорочення залежності Саудівської Аравії від нафти і перетворенню держави в світовий технологічний центр. У числі консультантів проекту три найбільших фірми: McKinse&Co, Boston Consulting і Oliver Wyman.

Ось що вони порекомендували: використовувати технологію засівання хмар для того, щоб над пустелею частіше йшов дощ. Створити прогресивну освітню систему, де шкільних вчителів замінять голограми. Побудувати острів в стилі «Парку Юрського періоду», з роботами-динозаврами. Запускати щоночі флот дронів, які будуть проектувати ілюзію найбільшого в світі місяця. Розвозити туристів по місту на повітряних таксі. Змінити берегову лінію Червоного моря і додати на пляжі пісок, що світиться в темряві.

Дещо з задуманого вже готове. Наприклад, побудований і зареєстрований міжнародний аеропорт Неома. Однак, майбутнє проекту під питанням – після вбивства журналіста Джамаля Хашоггі інвестиції можуть припинитися.

Можливо, Неом дійсно найдорожчий і амбітний проект на Землі, але навряд чи він може зрівнятися за розмахом з баченням Ілона Маска – містом на Марсі. За підрахунками голови SpaceX, на створення першої колонії людства на іншій планеті буде потрібно від $100 млрд до $10 трлн.

Джерело businessinsider.com

Не пропустіть