Mozilla випустить VPN для Firefox

В Mozilla подбають про конфіденційність з'єднання.

Сьогодні, 12 вересня, стало відомо про те, що компанія Mozilla вже тестує своє VPN-розширення в браузері Firefox в бета-версії. Воно називатиметься Private Network і поки буде працювати тільки в США.

Як повідомляється, новий сервіс представлений в рамках відродженої програми Test Pilot, яку раніше оголосили закритою. Метою розширення є захист пристроїв користувачів при підключенні їх до загальнодоступного Wi-Fi.

Також це дозволить приховувати IP-адресу, щоб її не могли відстежити рекламодавці. При цьому поки не ясно, чи буде введене в дію тестування в інших країнах. Для розширення використовується приватний проксі-сервіс, який підтримує Cloudflare. Всі дані до нього йдуть в зашифрованому вигляді. Трансляція даних йде через проксі firefox.factor11.cloudflareclient.com:2486.

На даний момент послуги надаються безкоштовно, але в майбутньому, ймовірно, варто очікувати оплати, хоча поки не ясно, скільки це буде коштувати і для якої моделі надаватися. При цьому відзначимо, що в Opera є власний вбудований VPN, який доступний безкоштовно всім бажаючим. Крім того, багато сервісів пропонують аналогічні можливості при установці відповідних доповнень. Також відзначимо, що для участі в програмі Test Pilot необхідно встановити спеціальне доповнення, яке запропонує список можливостей, доступних для тестування зараз. В ході роботи Test Pilot збирає і відправляє на сервери набір статистики про характер роботи з доповненнями. Стверджується, що ніякі особисті дані не передаються.


Не пропустіть