Mozilla створила унікальний браузер для Google Play

GeckoView дозволяє мобільному Firefox працювати швидше і бути більш гнучким з точки зору конфіденційності та безпеки

Компанія Mozilla оголосила в своєму офіційному блозі про те, що в магазині Google Play вже доступний для скачування новий браузер для Android Firefox Preview, раніше відомий під кодовою назвою Fenix. У повідомленні також сказано, що це поки що тестова версія програми.

Компанія виклала її, щоб врахувати зауваження і побажання користувачів. Повнофункціональна версія Firefox Preview від Mozilla буде готова до осені цього року. Основною перевагою перед конкурентами компанія називає наявність власного движка. Відзначається, що більшість браузерів для Android працюють на даний момент на движку Google Blink, а використання GeckoView (так називається розробка Mozilla) робить мобільний Firefox незалежним від «корпорації добра».

Це означає, що браузер може бути більш гнучким з точки зору конфіденційності та безпеки. До того ж GeckoView – це, по суті, модифікована мобільна версія движка Quantum, використовуваного в настільній версії Firefox. За заявами Mozilla, Firefox Preview в два рази швидше, ніж поточний мобільний браузер компанії, доступний для користувачів Android. У ньому є темна тема, вбудований сканер QR-кодів, нова функція під назвою «Колекція», яка дозволяє користувачам зберігати, організовувати і ділитися цілими колекціями сайтів. З усіма нововведеннями ви можете ознайомитися самостійно, скачавши Firefox Preview.


Не пропустіть