Mozilla Firefox дозволяє використовувати чат-боти зі штучним інтелектом у бічній панелі

Як і інші виробники браузерів, Mozilla прагне додати більше функцій штучного інтелекту у Firefox. Останнє зусилля організації – експериментальне для нічної збірки браузера. Починаючи з цього тижня, ви зможете додати ChatGPT, Google Gemini, HuggingChat або Le Chat Mistral на бічну панель. Виділіть якийсь текст в Інтернеті, і ви можете натиснути правою кнопкою миші, щоб попросити улюбленого чат-бота узагальнити інформацію, спростити мову або перевірити вашу пам’ять і знання уривка.

Mozilla заявляє, що використання будь-якого чат-бота є повністю необов’язковим, і жоден з них не інтегрований в основні функції Firefox. Якщо ви хочете спробувати його у Firefox, вам знадобиться експериментальна нічна версія браузера (зверніть увагу, що Mozilla описує її як “нестабільну платформу для тестування і розробки”, тому будьте обережні). Перейдіть до “Налаштування” > “Нічні експерименти” та увімкніть опцію “Інтеграція чат-бота зі штучним інтелектом”, а потім виберіть чат-бот.

Щоб додати чат-бота на бічну панель назавжди, виберіть “Налаштувати панель інструментів”, клацнувши правою кнопкою миші на панелі інструментів. Після цього перетягніть іконку бічної панелі на панель інструментів.

Mozilla пропонує вам спробувати чат-ботів і побачити, який з них найкраще підходить для вас (або дізнатися, чи хочете ви взагалі використовувати чат-бот). “Усі ці моделі все ще розробляються та вдосконалюються”, – зазначає організація у своєму блозі. “Жодна з них не є ідеальною, і кожна з них хороша в одних речах, а в інших – ні”. Mozilla додала, що вдосконалить роботу чат-ботів перед тим, як випустити їх у бета-версії та релізних версіях Firefox.

Організація слідує за кількома іншими виробниками браузерів, які впроваджують чат-боти у свої продукти. Звісно, Microsoft та Google додали Copilot та Gemini до Edge та Chrome відповідно. Такі компанії, як Opera та DuckDuckGo, також увійшли в ці води.

Джерело Engadget

Не пропустіть