Адміністрація американського президента Джо Байдена готується оголосити про надання Україні ракетних систем залпового вогню HIMARS та MLRS.
Про РСЗВ HIMARS ITsider вже розповідав раніше: вони можуть знищити все живе на площі розміром з футбольне поле, при цьому фізично знаходячись за 60-75 км від цілі.
Проте щодо MLRS в адміністрації США є побоювання, що Україна запустить ракети надто вглиб росії, і це стане причиною ще більшої ескалації конфлікту.
Голова МЗС України Дмитро Кулеба не просто так сказав, що ці РСЗВ можуть змінити хід війни.
“Оскільки Сполучені Штати та їх союзники надають Україні все більш досконале озброєння, Вашингтон провів переговори з Києвом про небезпеку ескалації, якщо вона завдасть удару глибоко всередині Росії, повідомили Reuters американські та дипломатичні чиновники”, – йдеться у повідомленні американського видання.
У США є деякі побоювання, але вони не хочуть “сильно зв’язувати руки”.
Чим же такі унікальні ці системи залпового вогню?
MLRS (Multiple Launch Rocket System) дозволить нам запускати ракети на сотні кілометрів – і це в рази більше, ніж зараз може Україна.
Ця американська реактивна система залпового вогню побудована на гусеничній базі БМП “Бредлі”. Вона може у будь-який час доби та погодніх умов точно та швидко виконувати бойові завдання з ураження та знищення ворога на відстані понад 30 км. Може знищувати засоби ППО, вантажівки, ствольну та реактивну артилерію, БТР, командні пункти тощо.
РСЗВ MLRS перебуває на озброєнні армії США з 1983 року. Згідно офіційних даних, американці володіють близько 1300 одиницями М270, як ще називають ці системи. Потім почали виробляти їх в Європі, і MLRS поступили на озброєння різних європейських країн.
Характеристики
- Дальність вогню залежить від типу боєприпасів, що використовуються: (M26: 32 км, M26A1/A2: 45 км, M30/31: 84 км, GMLRS+: 120 км, ATACMS: 165 – 300 км).
- Кількість екіпажу – 3 людини.
- Калібр – 227.
- Швидкість – 64,3 км/год.