Мінцифри розробило COVID-сертифікати на підставі ПЛР-тестувань

Міністерство цифрової трансформації разом з Міністерством охорони здоров’я та Національною службою здоров’я України почала бета-тест можливості отримати COVID-сертифікат через ПЛР-тест. Сертифікат, зрозуміло, буде доступним в рамках мобільного додатку “Дія”, що дозволить вільніше подорожувати.

В рамках бета-тесту поки доступні ПЛР-тести з лабораторій ДІЛА, Ескулаб, Смартлаб та Дніпролаб, але з часом до системи планується підключення й інших лабораторій. Усім охочим протестувати COVID-сертифікати з використанням ПЛР-тесту можна зробити це прямо зараз, генерація відбувається так само, як і зі стандартним COVID-сертифікатом – після надання згоди на збір інформації з ЕСОЗ вся інформація відображається в Дії. Такі сертифікати, що засвідчують негативне ПЛР-тестування, будуть дійсними протягом трьох діб після здачі аналізів.

Поки в рамках “Дії” доступні міжнародні, “жовті” та “зелені” сертифікати. “Жовті” сертифікати доступні після першої вакцинації та залишаються дійсними протягом 120 діб, а “зелені” та міжнародні – після повної вакцинації двома дозами та залишаються дійсними протягом 365 діб.

Слід зазначити, що на даний момент вже у майже мільйона українців є міжнародний COVID-сертифікат, що засвідчує вакцинацію двома дозами, а всього згенеровано більше 4 мільйонів сертифікатів. Незабаром у Дії також має з’явитися сертифікат, що засвідчує про одужання від коронавірусу COVID-19. Слід також зазначити, що на даний момент “Дію” використовує більше дев’яти мільйонів громадян України.Не пропустіть