Популярні міфи про смартфони, у які не варто вірити
Смартфони дуже щільно увійшли у наше життя – ми дуже багато використовуємо їх кожен день, через що досить важливо розуміти реальні принципи його роботи. Ми підготували для вас розвінчання популярних міфів про смартфони, яким не варто довіряти.
Не можна ставити смартфон на зарядку на всю ніч
Багато людей вважають, що залишати смартфон на всю ніч на зарядку не варто, бо це може пошкодити його акумулятор і призвести до втрати об’єму. Це було актуально для старих нікелевих акумуляторів, але сучасні, літій-іонні, не мають такої проблеми.
Якщо смартфон зарядився на 100 відсотків, його контролер живлення відключає його, і смартфон перестає брати енергію від електромережі. Завдяки цьому під’єднання смартфона до розетки на наскільки довгий період часу ніяк йому не завадить.
У режимі польоту зарядка відбувається набагато швидше
Багато користувачів вважають, що при відключенні мобільного зв’язку, Wi-Fi, GPS та Bluetooth використання енергії знижується, завдяки чому зарядка буде відбуватися швидше. На жаль, різниця настільки незначна, що робити це немає сенсу.
Так, експерименти з зарядкою смартфонів без режиму польоту та з ним показали різницю буквально у хвилину-дві, тобто на рівні статистичної погрішності. Набагато важливіше звертати увагу при покупці смартфона на підтримку швидкої зарядки, якщо для вас важливий цей параметр.
Щоб висушити смартфон, варто використовувати фен чи рис
Можна знайти досить багато про те, що смартфон, який упав у воду, слід висушити за допомогою фена, або помістити його в рис, щоб той увібрав рідину. На практиці рис не допомагає ввібрати рідину, а фен гарячним повітрям взагалі може пошкодити смартфон, лише погіршивши ситуацію.
У випадку, якщо смартфон (без заявленого захисту від вологи) намок, слід вимкнути його та спробувати очистити його від вологи паперовими салфетками, по можливості слід вийняти акумулятор. Тут ключовою дією є саме вимкнення смартфона, яке вбереже від короткого замикання.
Можна закривати фонові додатки, щоб зберегти енергію та пам’ять
Багато користувачів звикли закривати додатки для економії енергії та пам’ять, адже закритий додаток не споживає ресурсів. На жаль, цей популярний міф беззсмістовний, і закривання додатків нічого не змінює.
І в Apple, і в Google заявили, що мобільні операційні системи відображають у меню лише “історію” запущених додатків, що не має нічого спільного з реальними фоновими процесами. Через це споживання ресурсів не зміниться від ваших дій.
Слід повністю розрядити смартфон перед зарядкою
Міф про необхідність повністю розряджати смартфон перед зарядкою також з’явився завдяки нікелевим акумулятором, що мали ефект пам’яті..Сучасних літій-іонних акумуляторів це не стосується.
На жаль, цей міф часто може приносити шкоду. Якщо смартфон розрядиться до нуля відсотків, цілком імовірно, що через деякий період часу він не зможе увімкнутися. Зі стану глибокого розряду його слід буде “воскрешати”, використовуючи спеціальне джерело живлення.
Шкідливе випромінювання від смартфонів
Міфів про те, що смартфони шкодять людині через шкідливе випромінювання, дуже багато, і вони існують ще з моменту створення мобільних комунікаторів. Особливо популярністю користувалися міфи про те, що мобільні пристрої можуть “зварити яйце” шкідливими випромінюваннями.
З того часу була проведена величезна кількість досліджень, і всі вони показали, що електромагнітне випромінювання смартфонів абсолютно безпечне. Більше того, навіть 5G, якого багато людей у наш час панічно бояться, не має негативного впливу на організм людини.
Не варто тримати смартфон біля банківської карти
Деякі міфи звучать особливо смішно, але у них вірить досить велика кількість користувачів. Так, є поширений міф про те, що не варто тримати смартфон біля банківської карти, бо він випромінює “небезпечні електромагнітні хвилі”, які можуть стерти дані з чіпа карти, і її слід буде перевипускати.
Цей досить старий міф не має нічого спільного з реальністю, адже магнітне поле, яке генерує смартфон, надто слабке, щоб завадити вашій карті. Багато користувачів взагалі носять смартфони у кишеньках спеціальних чохлів для смартфона, і це ніяк не впливає на роботу карт.
Використання оптимізаторів покращує автономність
У магазині Google Play багато різноманітних оптимізаторів, засобів для очистки пам’яті, таск-кіллерів та інших додатків, які мають змусити смартфон ефективніше розпоряджатися ресурсами. На жаль, таке програмне забезпечення лише погіршує ситуацію.
Слід розуміти, що ніхто не оптимізує систему краще, ніж розробники, а оптимізатори – це просто додаткові фонові процеси, які споживають ресурси смартфона. Якщо ви використовуєте додатки такого типу, їх варто негайно видалити.