Microsoft забороняє Android для роботи і зобов’язує використовувати iPhone

Корпорація Майкрософт суттєво змінює політику щодо своїх співробітників у Китаї. Починаючи з вересня цього року, iPhone стане обов’язковим пристроєм для роботи, що фактично забороняє доступ до ресурсів компанії для телефонів на базі Android. У внутрішній записці, отриманій агентством Bloomberg News, основною причиною такої зміни названі міркування безпеки.

Суть проблеми полягає в тому, що мобільні сервіси Google (GMS) недоступні в материковому Китаї. Ці сервіси мають вирішальне значення для додатків безпеки Microsoft, таких як Microsoft Authenticator та Identity Pass, які зараз є обов’язковими для всіх співробітників. Оскільки Google Play, офіційний магазин додатків для Android, недоступний у Китаї, App Store від Apple стає єдиною платформою, де ці програми можна надійно завантажити.

Щоб полегшити перехід, Microsoft надасть кожному співробітнику, який наразі користується телефоном на базі Android, новий iPhone 15. Ці пристрої можна буде забрати у визначених пунктах видачі по всьому Китаю. Важливо зазначити, що ця політика стосується лише робочих телефонів; працівники все ще можуть користуватися своїми особистими пристроями Android.

Цей крок відбувається на тлі підвищеного занепокоєння з приводу кібербезпеки після великої кібератаки, яка, як вважають, пов’язана з росією, і яка вплинула на кілька урядових установ США на початку цього року. У відповідь на це Microsoft запустила Ініціативу безпечного майбутнього – комплексну програму, спрямовану на посилення своїх протоколів безпеки.

Така зміна політики, ймовірно, викличе здивування, враховуючи геополітичну напруженість між США та Китаєм, що триває. Нещодавно китайські державні установи закликали співробітників уникати використання іноземних пристроїв на роботі через подібні проблеми з безпекою. Крім того, США наклали кілька суворих санкцій на китайські компанії, що працюють у межах своїх кордонів.

Рішення Microsoft заборонити iPhone для своїх співробітників у Китаї підкреслює складність роботи на ринку з обмеженим доступом до певного програмного забезпечення та послуг. Хоча компанія надає пріоритет безпеці, цей крок також ненавмисно підживлює постійне технологічне суперництво між США та Китаєм.

Джерело Gizmochina

Не пропустіть