Apple під ударом: Microsoft Xbox приєднався до Spotify та Epic Games у критиці компанії щодо монополії в App Store

У березні Apple оприлюднила свої плани щодо дотримання Закону про цифрові ринки (DMA), і великі компанії швидко висловили своє занепокоєння тим, що реалізація цього закону більше зашкодить конкурентам, ніж допоможе їм.

Генеральний директор Epic Games Тім Суїні назвав план “гарячим сміттям”, генеральний директор Spotify Данел Ек – “здирництвом”, а тепер до критики приєдналася президент Xbox Сара Бонд, заявивши, що нова політика – це крок у неправильному напрямку.

Apple погодилася дозволити сторонні магазини додатків на своїх мобільних пристроях, що продаються в ЄС, але вони повинні будуть затверджуватися за допомогою людської перевірки. Комісійні знижені до 17% для додатків, що продаються за межами App Store, але розробникам все одно доведеться платити 0,50 євро при першій установці (після 1 мільйона установок).

Даніель Ек заявив, що Apple змушує розробників залишатися зі статусом кво, оскільки те, що вона пропонує, не є реальною альтернативою. Сара Бонд додала, що конструктивні розмови сприяють змінам і прогресу в напрямку відкритих платформ і більшої конкуренції.

Європейська комісія висловить свою думку після того, як 7 березня розпочнеться процес розгляду кроків Apple. Американській компанії загрожують “рішучі дії”, якщо вона не виконає вимоги, а це означає, що битва за відкритий ринок додатків ще далека від завершення.

Джерело BondSarahBond (@BondSarah_Bond)

Не пропустіть