Microsoft внесла CCleaner в список небажаних програм

CCleaner, одна з найпопулярніших безкоштовних програм для оптимізації Windows, стала класифікуватися як потенційно небажана (PUA). Представники Microsoft пояснили причини такого рішення.

CCleaner є утилітою для видалення небажаних файлів, очищення реєстру і оптимізації продуктивності Windows. Розробила її компанія Piriform.

У Microsoft вважають, що програмне забезпечення не повинне вводити користувачів в оману, демонструючи повідомлення з неточною або перебільшеною інформацією про стан операційної системи, записах реєстру і інших елементів. Тому CCleaner позначили як загрозу.

«Деякі продукти, такі як утиліти очищення реєстру, припускають, що реєстр потребує регулярного обслуговування або очищення. Однак якщо реєстр з використанням цих типів утиліт змінити неправильно, то можуть виникнути серйозні проблеми. В результаті користувачі муситимуть перевстановити ОС через нестабільність», – говорилося в повідомленні Microsoft за 2018 рік.

Крім цього, безкоштовна версія CCleaner нав’язує встановити додатковий софт, який не є потрібним для роботи самої утиліти. Мова йде про інші продукти компанії Piriform.

Зараз розробники CCleaner обговорюють можливі варіанти вирішення цієї проблеми з Microsoft.

Джерело bleepingcomputer
Не пропустіть