Microsoft розробляє власні чіпи на базі ARM

Для ПК Surface.

Схоже, що Apple — не єдина компанія, яка хоче зменшити свою залежність від Intel. Згідно з Bloomberg, компанія Microsoft розробляє власні процесори на базі ARM для пристроїв Surface і хмарної інфраструктури.

Подробиць про проект поки небагато. Bloomberg повідомляє, що компанія працює над чіпом, який вона планує використовувати в своїх центрах обробки даних. Крім того, компанія вивчає можливість використання іншого чіпа в майбутніх комп’ютерах сімейства Surface.

Зауважимо, зараз Microsoft використовує процесори на базі Intel майже виключно для підтримки своїх хмарних сервісів Azure.

«Оскільки чіпи є фундаментальним будівельним блоком для технологій, ми продовжуємо інвестувати в наші власні можливості в таких галузях, як проектування і виробництво, а також налагоджуємо і зміцнюємо партнерські відносини з широким колом постачальників мікросхем», — сказав представник Microsoft Френк Шоу виданню Engadget.

У деяких пристроях Surface вже використовуються чіпи ARM від Qualcomm. Ще в 2018 році в Мережі оприлюднили звіт, в якому стверджувалося, що компанія розглядала можливість використання чіпа на базі ARM в оригінальному Surface Go, але відмовилася від цієї ідеї після того, як компанія Intel виступила проти цього.

Хоча пристрої Surface складають відносно невелику частину ринку ПК, рішення Microsoft про розробку власних мікросхем для своїх комп’ютерів все ж буде ударом для Intel, особливо після того, як на початку цього року від постачань відмовилася Apple.

Джерело engadget

Не пропустіть