Microsoft припиняє підтримку програм для Android у Windows і звинувачує в цьому користувачів

Корпорація Майкрософт припиняє підтримку додатків Android для Windows. Компанія заявила, що припиняє підтримку Windows Subsystem for Android (WSA), базового компонента, що лежить в основі Amazon Appstore (та інших додатків для Android) в Windows 11. Microsoft повідомила Engadget, що реагує на “мінливі потреби клієнтів”.

Microsoft вперше заявила у 2021 році, що Windows 11 зможе запускати додатки для Android. Коли вона вийшла наступного року, користувачі могли встановити Amazon Appstore, а деякі окремі додатки для Android можна було знайти в Microsoft Store. Цей крок розглядався як відповідь на подвійну загрозу від додатків Android на Chromebook і додатків iOS на комп’ютерах Apple Silicon Mac.

Представник Microsoft пояснив Engadget, чому компанія закриває цю функцію:

“У рамках нашого прагнення задовольнити потреби клієнтів, що постійно змінюються, ми періодично оновлюємо наші продукти, – сказали вони. “Це включає в себе впровадження нових технічних інновацій та застарілих продуктів. Корпорація Майкрософт залишається відданою відкритій платформі та екосистемі, і ми з нетерпінням чекаємо на продовження надання найкращих можливостей та програм для Windows”.

Зважаючи на те, що Microsoft на повну потужність вкладає кошти у все, що пов’язано зі штучним інтелектом, вона може побачити, що її минулі спроби зробити Windows значно кращою платформою, орієнтованою на сенсорний інтерфейс, більше не варті витрачених на них ресурсів. Інша можливість, як припускає The Verge, полягає в тому, що люди, які шукали додатки для Android на Windows, очікували повного досвіду Google Play Store, а не варіанту Amazon, який має гірший загальний вибір.

Microsoft заявляє, що клієнти, які встановили Amazon Appstore (або інші програми та ігри, що використовують WSA) на свої комп’ютери з Windows 11 до вівторка, можуть продовжувати користуватися ними до 5 березня 2025 року. Тим часом Amazon уточнила, що її Appstore і пов’язані з ним додатки більше не можна буде знайти в Microsoft Store, починаючи з середи. Крім того, розробники більше не можуть надсилати нові додатки для Amazon Appstore на Windows, але ті, хто має вже існуючі, можуть продовжувати надсилати оновлення для них до цього часу наступного року.

Що стосується подальших планів Microsoft, то, за чутками, 21 березня компанія запустить нові пристрої Surface. Очікується, що це будуть Surface Pro 10 і Surface Laptop 6, які компанія, можливо, позиціонуватиме як свої перші комп’ютери зі штучним інтелектом.

Джерело Engadget

Не пропустіть