Meta презентує “Artemis” – чіп штучного інтелекту наступного покоління

Компанія Meta Platforms розкрила подробиці про свій чіп штучного інтелекту наступного покоління під кодовою назвою “Artemis”. Цей чіп покликаний задовольнити постійно зростаючу потребу в обчислювальній потужності, необхідній для запуску функцій штучного інтелекту на платформах соціальних мереж, таких як Facebook, Instagram і WhatsApp.

Розробка Artemis вирішує дві ключові задачі для Meta. По-перше, вона зменшує залежність від зовнішніх постачальників, таких як Nvidia, у сфері ШІ-чіпів. Ця зміна не тільки дасть Meta більше контролю над своїм обладнанням, але й допоможе скоротити витрати на електроенергію. По-друге, згідно з повідомленням у блозі Meta, архітектура чіпа спеціально розроблена для оптимізації балансу між обчислювальною потужністю, пропускною здатністю пам’яті та об’ємом пам’яті.

Все вищезазначене робить Artemis ідеальним для живлення систем ранжування та рекомендацій, що є критично важливою функцією для платформ соціальних мереж.

Втім, розробка Artemis не означає завершення співпраці Meta з Nvidia. Генеральний директор компанії Марк Цукерберг підтвердив плани продовжити придбання значної кількості флагманських чіпів Nvidia H100 цього року. Разом з придбаннями в інших постачальників, Meta очікує, що у 2024 році матиме 600 000 чіпів ШІ в цілому.

Artemis, виготовлений компанією Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC) з використанням 5-нм техпроцесу, може похвалитися втричі більшою продуктивністю, ніж ШІ-процесор Meta першого покоління. Чіп вже розгорнуто в дата-центрах Meta, де він активно підтримує різні програми штучного інтелекту. Крім того, компанія Meta планує надалі розширювати можливості чіпа для обробки генеративних робочих навантажень ШІ в майбутньому.

Джерело Reuters

Не пропустіть