Meta планує прокласти підводний кабель вартістю $10 мільярдів, що охопить увесь світ
Meta, за інформацією інсайдерів, працює над створенням глобального підводного кабелю, який з’єднає ключові континенти світу. Вартість цього масштабного проєкту оцінюють у 10 мільярдів доларів. Якщо його реалізують, компанія отримає повний контроль над критично важливою інфраструктурою. Проте втілення ідеї може зайняти роки.
Перші публічні заяви очікують на початку наступного року, але, за словами джерел, все ще перебуває на ранніх етапах планування. Meta наразі не коментує цієї інформації.
Компанія вже є співвласницею понад десятка підводних мереж, однак новий кабель стане її першим повністю власним проєктом. Подібний підхід використовує Google, у якого вже є кілька приватних мереж. Водночас такі гіганти, як Amazon і Microsoft, лише спільно володіють існуючими лініями.
Необхідність у власній інфраструктурі стала очевидною через величезне навантаження на сервіси Meta. За даними Sandvine на квітень 2024 року, компанія генерує близько 10% глобального фіксованого інтернет-трафіку та 22% мобільного. Більше того, основні доходи корпорація отримує з міжнародних ринків, що підсилює потребу в контрольованій і резервній мережі.
Прокладання нового кабелю планується з’єднати такі регіони, як східне узбережжя США, Південна Африка, Індія та Австралія, досягаючи довжини близько 40 тисяч кілометрів. Маршрут ретельно спроєктовано, щоб уникнути “точок відмови”, як-от Червоне море, Марсель чи Малаккська протока.
Meta прагне зменшити ризики від геополітичних конфліктів, вибираючи глибоководні маршрути. Це також дозволить уникнути інцидентів, подібних до випадку, коли китайський траулер пошкодив підводні кабелі в Балтійському морі, протягнувши якір морським дном. Компанія вирішила мінімізувати ризики, тримаючись якомога далі від небезпечних регіонів, як-от території росії чи Китаю.