Марсохід Perseverance навчився перетворювати марсіанський вуглекислий газ в кисень

Тепер космонавти, які незабаром вирушать підкорювати Марс, будуть забезпечені киснем і навіть паливом

Вчора, 21 квітня, представники NASA офіційно заявили, що марсоходу Perseverance через два місяці перебування на Марсі вдалося переробити вуглекислий газ, з якого складається 96% атмосфери планети, в кисень.

Завдяки даному перетворенню фахівці в NASA впевнено вважають, що в доступному для огляду майбутньому аналогічна технологія дозволить забезпечити космонавтів, які відправляться підкорювати Марс, придатним для дихання киснем. Втім, це лише частина можливостей, які відкриваються перед космонавтами – також технологію переробки вуглекислого газу будуть використовувати для виробництва палива на Марсі.

Варто відзначити, що переробляє вуглекислий газ в кисень не сам марсохід, що не дивно, а спеціальний експериментальний пристрій на його борту. Даний прилад отримав назву Mars Oxygen In-situ Resource Utilization Experiment (MOXIE), і за розмірами він порівнянний з тостером.

При настільки компактних габаритах пристрою вдалося переробити навколишнє середовище планети, отримавши 5,4 грама кисню – цього, за заявою представників NASA, більш ніж достатньо для дихання космонавта протягом десяти хвилин за межами космічного модуля. Ймовірно, якщо задіяти більш великогабаритний аналог, то обсяг видобутого кисню буде ще більше.

Втім, це не єдине досягнення Perseverance, який вивчає Марс, щоб в майбутньому закласти фундамент для колонізації. Раніше марсохід після семи місяців польоту, в ході яких він подолав 471 млн кілометрів, апарат провів повністю автоматичну посадку на поверхню Марса – фахівці NASA дистанційно ровером не керували. Тепер вчені планують зібрати зразки ґрунту, щоб знайти сліди біологічного життя, і протестувати різні технології, які дозволять космонавтам жити на планеті по прибуттю.


Не пропустіть