MagSafe в iPhone 12 небезпечний для людей з кардіостимуляторами

Компанія Apple представила лінійку iPhone 12 ще у вересні. Смартфони отримали багато цікавих родзинок, серед яких був також і інтерфейс MagSafe. Основою його є незвичайний спосіб прикріплення бездротової зарядки до корпусу смартфону за допомогою магнітів. MagSafe допомагає власникові точно поєднати індукційні котушки в смартфоні і зарядці, щоб не допускати нагрівання і втрати потужності.

Але тепер стало відомо, що ця супертехнологія є небезпечною для певної категорії користувачів – людей, які використовують кардіостимулятори.

Кардіостимулятор – медичний пристрій, який допомагає боротися з аритмією серця. Він регулює частоту пульсацій, не допускаючи надто швидкого або занадто повільного серцебиття, а також стабілізує його при нестійкому ритмі.

«Американська кардіоассоціація» (AHA) провела власне дослідження впливу MagSafe в iPhone 12 на ряд моделей кардіостимуляторів. Експерти взяли на тест пристрої трьох найпопулярніших брендів – Medtronic, Abbout і Boston Scientific – серед яких були стимулятори як внутрішнього, так і зовнішнього типу (in vivo та ex vivo).

Для проведення дослідження використовували iPhone 12 Pro Max – його просто клали на шкіру пацієнтів в тому місці, де зазвичай знаходиться нагрудну кишеню одягу. Результат тестування викликає тривогу: серед зовнішніх кардіостимуляторів iPhone 12 Pro Max викликав збої у 8 з 11 випробовуваних, а серед внутрішніх – у 3 з 3. Тобто, в першому випадку ймовірність порушення роботи приладу складає ~ 72%, а в другому – 100% .

Можна з упевненістю сказати, що обидва результати є критичними, а значить при використанні будь-якого приладу може статися трагедія. Це вкрай важлива інформація для людей з аритмією, які використовують кардіостимулятори – якщо вони вирішать придбати смартфон з лінійки iPhone 12, його ні в якому разі не можна наближати до місця розташування приладу.

До слова, сама Apple згадує про магніти в iPhone в розділі «Керівництво користувача iPhone» на своєму офіційному сайті.

«Хоча всі моделі iPhone 12 містять більше магнітів, ніж попередні моделі iPhone, очікується, що нові моделі не будуть створювати більше магнітних перешкод для медичних пристроїв, ніж попередні моделі iPhone».

Згадане вище дослідження демонструє, що це твердження не зовсім вірне. Та й потім – навряд чи розділ підтримки вивчають всі користувачі техніки Apple, тому компанії, можливо, варто попереджати про такий важливий нюанс більш явним способом.

Джерело Gizmochina
Не пропустіть