Люксові каюти, ліфт та басейни: Неїжпапа розповів, яким був крейсер “Москва”

Крейсер “Москва”, який ЗСУ відправили у підводне плавання у квітні 22 року, мав басейн, ліфт, великі люксові каюти та інші елементи для комфортного проживання. Перед повномасштабним вторгненням корабель отримав капітальний ремонт, окупанти пишалися своїм крейсером. Про це в інтерв’ю “Українській правді” розповів Олексій Неїжпапа, командувач Військово-морських сил України.

Зараз замість “Москви” роль флагмана виконує фрегат “Адмірал Макаров”. Але це не крейсер, а корабель другого рангу. Ранг, напевно що, мусили підвищити, аби зробити його носієм “Калібрів”.

Неїжпапа нагадав, що “Москва” будувався у Миколаєві, і спочатку називався “Слава”. Але мер міста Москва поклопотав, щоб кораблю присвоїли саме таку назву.

Путін не один раз був на цьому кораблі, адже він був особистою його гордістю, і виконував завдання у всіх війнах, у які втручалась Росія – у Грузії, Сирії та інших.

Та “Москва” краще підходила для океану, а не для Чорного моря. Крейсер ніс ракети дальністю 500 кілометрів, тому Чорне море було мале для нього.

“На “Москве” можна було добре розмістити командний пункт. Там великі флагманські каюти. Щоб ви розуміли, по-моєму, 7 поверхів. Ліфт для підйому від головного командного пункту, який нижче головної палуби, до ходового містка. 7 палуб, які проходить ліфт! Ну, щоб командир або старший на містку командувача не ходив пішки. Там був басейн. Тобто корабель забезпечував дуже комфортні умови проживання особового складу для тривалих походів”, – сказав Неїжпапа.

Джерело Українська правда

Не пропустіть