Людина виявився не першим видом, винним у масовому вимирання тварин
Наші предки теж грішили цим
Діяльність людини протягом усієї її історії ставала причиною загибелі багатьох видів тварин і рослин. Особливо активно це обговорюють зараз, приписуючи людству вплив на глобальну зміну клімату, через яку з лиця землі можуть зникнути багато організмів. Однак, як виявилося, не тільки Homo sapiens так радикально впливають на навколишнє середовище. Подібним грішили і наші далекі предки.
У новому дослідженні вчених йдеться, що процес зменшення біорізноманіття почався мільйони років тому. І причиною цього були предки людини. Раніше вимирання видів, які дослідники відслідковують за викопними скам’янілостями, пояснювали кліматичними причинами. Однак кліматичні зміни на Африканському континенті за останні кілька мільйонів років були досить незначними. А значить для вимирання є ще одна причина.
Вчені розповіли, що зникнення великих хижаків у Східній Африці почалося близько чотирьох мільйонів років тому. Тоді ж предки людей почали красти у хижаків щойно вбиту здобич. Така тактика призвела до монополізації ресурсів предками сучасних людей і поступово витіснила інших тварин.