Огляд Lenovo ThinkPad X1 Nano: легкий, автономний та компактний ноутбук для бізнес-цілей

Компанія Lenovo пропонує досить широкий перелік ноутбуків для найбільш різноманітних цілей, і модельний ряд ThinkPad вже зміг стати синонімом “бізнес-ноутбука”. Хоча ThinkPad часто уявляють масивними строгими ноутбуками, є і справді легкі та компактні рішення, одним з яких є Lenovo ThinkPad X1 Nano. Ми протестували його та готові поділитися своїми враженнями, щоб ви змогли скласти свою думку.

ThinkPad X1 Nano важить менше одного кілограма, що робить його одним з найлегших ноутбуків не лише в модельному ряду ThinkPad, але й на ринку загалом. Зрозуміло, через легкість та компактні габарити модель не оснащена широким набором роз’ємів, а також має компактну клавіатуру, але це ніяк не заважає при використанні, особливо враховуючи мобільність ноутбука. У випадку, якщо це не є для вас проблемою, і ключовий параметр при виборі ноутбука – портативність, ThinkPad X1 Nano виглядає дуже цікавим рішенням.

Характеристики ThinkPad X1 Nano:

  • Дисплей: 13”, 2K (2160 x 1350 пікселів), IPS, 450 ніт
  • Процесор: Intel Core i7-1160G7, 4 ядра, 8 потоків
  • Оперативна пам’ять: 16 ГБ LPDDR4X-4266 МГц
  • SSD: M.2 512 ГБ
  • Відеокарта: Intel Iris Xe Graphics
  • Роз’єми: Thunderbolt 4 (2 шт.), мініджек 3.5 міліметра
  • Фішки: сканер відбитків пальців, TPM-модуль, MIL-STD-810H, Intel Evo
  • Автономність: 48 Вт/г, швидка зарядка
  • Габарити: 298.8 х 207.7 х 16.7 міліметрів, вага – 0.939 грамів

Дизайн

Все, що можна сказати про дизайн ThinkPad X1 Nano – це класичний дизайн ThinkPad, лише в меншому та більш компактному корпусі. Це рішення можна назвати найбільш портативним ThinkPad усіх часів, адже вага складає менше кілограма – лише 939 грамів. Для прикладу, MacBook Air, що багатьма вважається стандартом легких ноутбуків, важить на 30 відсотків більше.

фото lenovo.com

У ThinkPad X1 Nano класичні трекпад та клавіатура для модельного ряду ThinkPad, але клавіатура, зрозуміло, має зменшений розмір через габарити ноутбука. На панелі також є сканер відбитків пальців, а також динаміки.

Незважаючи на можливість розгортати екран на 180 градусів, підтримки сенсорного введення та розгортання на 360 градусів немає, тому ThinkPad X1 Nano – не трансформер.

Дисплей

Lenovo ThinkPad X1 Nano отримав 13-дюймовий дислпей з антивідблисковим покриттям. Це компактна хороша IPS-матриця з роздільною здатністю 2К (2160 х 1350 пікселів). Дисплей хороший, чіткий, і загалом показав себе у тестах на дуже достойному рівні.

Через те, що тут використовується антивідблискова панель, ThinkPad X1 Nano має не найкраще покриття кольорової панелі DCI-P3 (72 відсотки), але яскравість тут дуже хороша – вона складає 430 ніт, що відчутно вище, ніж у конкурентів. В цілому, дисплей не можна назвати найкращим варіантом для редагування фото та іншої роботи з кольорами, але для офісних та інших робочих задач він чудово підійде.

Продуктивність

За роботу моделі відповідальний досить енергоефективний процесор Intel Core i7-1160G7, який при цьому пропонує досить непогану продуктивність. Він має енергопакет на рівні 7-15W. Незважаючи на те, що процесор не б’є рекордів, він досягає цілком непоганих показників у бенчмарках.

У парі з процесором працює 16 ГБ оперативної пам’яті, і разом вони демонструють дуже непоганий рівень продуктивності в багатозадачності. Lenovo ThinkPad X1 Nano демонструє непогану продуктивність у відкритті багатьох вкладок у браузері з паралельною роботою в офісних програмах чи важкому софті. Тим не менше, очікувати надзвичайної швидкості у важких програмах не варто, адже це

Об’єм внутрішньої пам’яті також на цілком непоганому рівні – тут використовується NVMe PCIe M.2 SSD на 512 ГБ, але його не можна назвати найшвидшим. Графічний адаптер Intel Iris Xe явно не варто розглядати для геймінгу та важких 3D-задач, але усі графічні задачі в робочому програмному задачі та системі він більш ніж здатний виконувати – за весь час використання не було жодної претензії.

Автономність

Безумовно, портативність – це приємно, але не особливо має сенс, якщо ноутбук при цьому не може забезпечити хорошої автономності і вимагає від користувача постійно тягати з собою зарядний блок. На щастя, це явно не про ThinkPad X1 Nano, оскільки він показав себе у тестуванні автономності краще, ніж багато відчутно більших рішень, які мають значно більше простору для акумулятора.

Об’єм акумулятора складає 48 Вт/г. Так, у тесті автономності при середньому рівні яскравості та веб-браузингу ноутбук забезпечує близько 10-12 годин автономної роботи. У комплекті поставляється зарядний блок, що дозволяє зарядити ноутбук від нуля до 80 відсотків за годину (повна зарядка займає лише півтори години).

Інтерфейси та фішки

У Lenovo ThinkPad X1 Nano досить широкий набір інтерфейсів і фішок, які є не у всіх конкурентів (хоча є і свої недоліки). Так, модель підтримує Wi-Fi 802.11ax (Wi-Fi 6), а також Bluetooth 5.2, але при цьому з фізичними інтерфейсами все досить сумно – через компактний розмір тут, окрім мініджека 3.5 міліметра, лише два порти – два USB-C з Thunderbolt 4. По суті, для багатьох робочих цілей доведеться купувати перехідники, і це слід враховувати при покупці.

фото lenovo.com

Традиційно для ThinkPad, X1 Nano має захист за військовим стандартом MIL-STD-810H, який дозволяє витримувати падіння, вібрації та багато інших видів потенційно небезпечного зовнішнього впливу. Модель має сканер відбитків пальців та ІЧ-камеру для біометричної аутентифікації через Windows Hello. Крім цього, є модуль dTPM 2.0, який так необхідний для використання Windows 11.

Що цікаво, незважаючи на розміри, Lenovo ThinkPad X1 Nano оснащений аж чотирма динаміками, два з яких розташовані вище клавіатури, два інші – знизу ноутбука. В результаті ми отримали непоганий звук, який, щоправда, має не найкращі низькі частоти, а також не дуже високий рівень гучності. Тим не менше, для такого компактного ноутбука це дуже хороше рішення.

Висновки

Ноутбук Lenovo ThinkPad X1 Nano показує буквально все те, чого від нього очікуєш. Це компактний 13-дюймовий ноутбук зі звичним для ThinkPad дизайном, фішками безпеки, міцним корпусом та досить непоганою продуктивністю. Окрім цього, тут достойний дисплей і дуже хороша, особливо для цього розміру, автономність.

На жаль, варто звернути увагу і на недоліки, головним з яких можна назвати наявність лише двох портів USB-C/Thunderbolt 4, чого може бути справді недостатньо для багатьох робочих задач. Окрім цього, модель має не найпотужнішу платформу, хоча вона і має кращу енергоефективність за конкурентні рішення.

В цілому, ThinkPad X1 Nano – це чудовий ультрапортативний ноутбук для бізнес-клієнтів та професійних користувачів. У випадку, якщо весь акцент при виборі ноутбука робиться на портативності, явно варто розглянути ThinkPad X1 Nano, як варіант для покупки.