Lenovo показала ноутбук із прозорим MicroLED-дисплеєм

Компанія Lenovo представила на MWC у Барселоні черговий неординарний продукт – ноутбук із прозорим 17,3-дюймовим екраном. Модель отримала назву ThinkBook Transparent Display Laptop. Її рендери раніше вже з’являлися в Мережі, але на фото новинка виглядає ще більш ефектно.

Дисплей виконаний за технологією MicroLED та забезпечує прозорість до 55 відсотків. З білим тлом він повністю непрозорий, а з чорним крізь нього можна дивитися, причому з обох боків. Максимальна яскравість досягає 1000 ніт.

Інженери Lenovo вважають, що такий форм-фактор може бути корисним для цифрових художників, дозволяючи їм бачити світ за екраном, одночасно малюючи його на нижній половині ноутбука, де також виводиться сенсорна клавіатура. Варто піднести стілус — кнопки зникають, звільняючи місце для малювання.

Використання напівпрозорої екранної панелі накладає низку обмежень. Найбільш примітним є розширення, яке у цьому ноутбуці становить лише 720p. Втім, The Verge пише, що з чіткістю тексту все чудово.

Ззаду в основі ноутбука розташована ШІ-камера, яка розпізнає розташовані за ноутбуком предмети. У Lenovo впевнені, що цей датчик може бути корисним під час роботи з технологіями доповненої реальності.

Поки що ThinkBook Transparent Display Laptop — лише концептуальне рішення, яке не готове вийти у продаж. У поточному прототипі, наприклад, неможливо вручну зробити непрозорим весь екран ноутбука, незалежно від того, чи на ньому відображається білий вміст, чорний або будь-які проміжні кольори.

Проте в Lenovo впевнені, що подібні технології в серійних ноутбуках знайдуть застосування протягом п’яти років.


Не пропустіть