Китайські розробники створили дешевого робота-гуманоїда з ШІ, доступного кожному

Китайські розробники знову на передовій! Тепер ви можете купити власного робота-гуманоїда менш ніж за 20 тисяч доларів. Unitree G1 – новітній витвір Unitree, який намагається залучити споживачів, пропонуючи один із «найсучасніших» механічних винаходів нашого часу за скромні 16 тисяч доларів.

Якщо ви раніше не чули про Unitree, то це фактично бюджетний варіант у світі робототехніки. Компанія регулярно випускає «споживчих» роботів, які може придбати кожен, у кого є на це кошти. Unitree називає G1 «аватаром гуманоїда зі штучним інтелектом», що звучить досить абсурдно, але факт залишається фактом.

G1 може самостійно піднятися з землі, що робить його схожим на робота Atlas від Boston Dynamics. Хоча його хода дещо примітивніша порівняно з Atlas та іншими «висококласними» роботами інших компаній, враховуючи вартість у 16 тисяч доларів, це все одно досить крута іграшка для тих, хто може собі це дозволити.

Питання в тому, наскільки корисним буде Unitree G1 після покупки. Він має висоту всього 122 см, що робить його трохи низьким для виконання домашніх справ. Батарея у 9000 мАг забезпечує лише близько двох годин роботи перед наступною зарядкою.

Робот оснащений глибинною камерою Intel RealSense D435 та лідаром Livox-MID360, що дозволяє йому орієнтуватися в просторі. Unitree заявляє, що G1 може рухатися зі швидкістю до 7 км на годину, а максимальне навантаження на руку становить близько 2 кг. Це не робить його професійним вантажником, але, якщо ви витрачаєте 16 тисяч доларів на робота, ви, мабуть, не збираєтеся використовувати його для перенесення важких речей.

У більшості промоматеріалів на відео показують, як хтось б’є та штовхає робота, а він досить добре тримає рівновагу. Хоча, слід зазначити, що розбивати горіхи йому не дуже вдається – шкаралупа і горіх розлітаються навсібіч.

При ціні у 16 тисяч доларів важко знайти вагомі причини для покупки такого робота. Але, якщо вам потрібні права на хвастощі або ви просто хочете вразити своїх друзів, ви завжди можете придбати Unitree G1 та змусити його відкрити вам кока-колу, розливши її по всій кухні.

Джерело BGR

Не пропустіть