Китайські експерти назвали головні переваги смартфонів без роз’ємів
Список виглядає й справді цікаво
2019 рік можна назвати роком експериментів виробників смартфонів із пристроями, які не мають жодних портів. Яскравими прикладами подібних девайсів є Meizu Zero і Vivo Apex 2019 – обидва пристрої вийшли максимально футуристичними, але по при це максимально не практичними і безглуздими. Чи все ж кращі, ніж видається на перший погляд? Про це розповіли китайські експерти.
Фахівці China Mobile опублікували матеріал, в якому перерахували причини, за якими повністю “бероз’ємні” смартфони повинні з’явитися на ринку значно раніше, ніж ми з вами передбачаємо. У якості доказів “за” експерти називають:
- Відсутність кнопок. По суті, вже зараз є смартфони, які використовують у якості клавіш регулювання гучності власну сенсорну панель (Huawei Mate 30 Pro і Vivo Nex 3). При цьому даний метод управління і справді зручний, адже не залежить від кнопкового механізму, а значить менш схильний до пошкоджень.
- Герметичність. До останнього смартфони мали джентльменський набір “отворів”, відсутність яких була просто неприпустимою в разі, якщо виробник хотів мати на руках повноцінний робочий пристрій. До таких роз’ємів відносяться 3,5 мм аудіоджек, а також отвори для мікрофонів і динаміка. І якщо від аудіоджека виробники змогли відмовитися ще кілька років тому, то передача звуку по кістковій провідності – це досить свіжа технологія. Але вона є і найближчим часом буде доведена до такого рівня, що її можна буде використовувати у смартфонах як основну. А враховуючи, що в такому випадку мобільні телефони стануть герметичними, то у них і рівень захисту від води і пилу стане на порядок вищим.
- Слот для SIM-карт. З огляду на той факт, що все більше країн вводять використання електронних SIM-карт, відсутність фізичного роз’єму для подібної карти є лише плюсом, який позбавляє смартфон непотрібних “вирізів” у корпусі.
Також китайські фахівці відзначають, що технологія бездротової зарядки також стає все більш досконалою, в зв’язку з чим вже найближчим часом смартфонам у принципі не потрібні будуть USB-C роз’єми для того, щоб заповнювати заряд акумулятора.