Користування безкоштовними мережами Wi-Fi ризиковане

Загальнодоступний Wi-Fi – велика спокуса для багатьох. Тому що не доводиться витрачати заповітні мобільні мегабайти.

Безкоштовні мережі Wi-Fi сьогодні можна легко знайти в кафе, парках, громадському транспорті, ТРЦ. І у поточних реаліях в Україні – у бомбосховищах. Однак, при користуванні таким типом Інтернету є певні ризики. У Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації нагадали кілька правил для збереження особистих даних у безпеці.

  • Не підключайтеся до мережі, якщо не знаєте чия вона. Кібершахраї можуть створювати фейкові сітки. Під час відвідування кафе або ТРЦ – запитайте у співробітників назву офіційного Wi-Fi.
  • Використовуйте VPN.
  • Обмежте автоматичне підключення до Wi-Fi. Це можна зробити через налаштування ноутбука чи смартфона.
  • Вимкніть функцію спільного доступу до файлів через локальну мережу на всіх пристроях. У Windows це можна зробити через такий ланцюжок: “Панель керування” – “Мережа та Інтернет” – “Центр мережевих підключень та загального доступу” – “Додаткові параметри спільного доступу”. Мас – меню Apple – “Системні параметри” – “Загальний доступ”.
  • Не використовуйте загальнодоступні мережі, щоб розповсюджувати чутливу конфіденційну інформацію та вирішувати важливі справи. Краще перевірений Wi-Fi або мобільний інтернет.


Не пропустіть