Короткий огляд OnePlus 8: основні характеристики, особливості та ціни новинки

Компанія OnePlus минулого року розділила свій модельний ряд надвоє – тепер два рази на рік виходить не одна номерна модель, а дві – номерна модель та її покращена версія з індексом “Pro”. Навесні минулого року вийшли OnePlus 7 та OnePlus 7 Pro, які восени отримали мінорні оновлення OnePlus 7T та OnePlus 7T Pro відповідно.

І от, сьогодні компанія OnePlus показала нам нову флагманську серію, в яку увійшли OnePlus 8 та OnePlus 8 Pro. Огляд останнього вже є на нашому сайті, і якщо вас цікавить в першу чергу саме старша версія, можете спершу переглянути його, а ми розглянемо молодшу версію, OnePlus 8, яка не така просунута, як Pro-версія, але може притягнути увагу потенційних покупців нижчою ціною.

Дисплей

OnePlus 8 отримав дисплей Fluid AMOLED з діагоналлю 6.55 дюймів, частотою оновлення 90 Гц, роздільною здатністю Full HD+ (2400×1080) та підтримкою HDR 10+. Дисплей покритий захисним склом Corning Gorilla Glass, в дисплей вбудовано сканер відбитків пальців. Максимальна яскравість – 1100 ніт, є 4096 рівнів регулювання автоматичної яскравості.

Дисплей у OnePlus 8 не такий інноваційний та просунутий, як у Pro-версії, але, як на мене, і цього цілком достатньо. Роздільної здатності Full HD+ з головою вистачає, щоб не бачити пікселів та зернистості, а вона при цьому, на відміну від Quad HD+, споживає не так багато енергії. А от частота могла би бути і 120 Гц, але, вочевидь, це приберегли для OnePlus 8T, як інновацію.

Автономність

Смартфон отримав акумулятор об’ємом 4300 мАг, чого при його наборі характеристик повинно гарантовано вистачати на день автономної роботи, враховуючи і частоту оновлення дисплея.

Є підтримка швидкої зарядки WarpCharge 30T потужністю 30W, як і в минулому поколінні, а от бездротової зарядки, на відміну від OnePlus 8 Pro, нема, і це досить неприємно. Вочевидь, саме такими методами компанія OnePlus вирішила розмежувати звичайну та Pro-версії. Зарядка може зарядити смартфон на 50% за 22 хвилини.

Начинка

Залізо тут, звісно ж, флагманське, – топова платформа Qualcomm Snapdragon 865, яка працює в парі з до 12 ГБ оперативної пам’яті. Варто зауважити, що тут також є відмінність від Pro-версії, оскільки у OnePlus 8 встановлена оперативна пам’ять стандарту LPDDR4X, а у Pro – LPDDR5.

Внутрішньої пам’яті два варіанти – 128 ГБ або 256 ГБ, тип пам’яті UFS 3.0 – все, як у топовій версії.

Камера

Смартфон отримав основну камеру на 48 МП f/1,75, 16 МП f/2.2 та 2 МП f/2.45. Фронтальна камера, яка розташована у маленькому акуратному вирізі в лівому верхньому куті дисплея, на 16 МП f/2.0. Варто зауважити, що хоч OnePlus 8 не отримав такого просунутого ультраширокого модуля на 48 МП та телефото модуля на 8 МП з трикратним оптичним зумом та кольорового датчика, основний сенсор такий самий.

Слід відзначити, що смартфони OnePlus ніколи не славились якістю зйомки, але їх і люблять не за це, а за доступність відносно інших флагманських смартфонів та плавність, яка разом зі швидкістю роботи здатна здивувати будь-кого.

Поки що немає ніяких незалежних тестів камери OnePlus 8, як і OnePlus 8 Pro, а офіційним результатам тестування немає сенсу довіряти, тому поки ми не можемо коректно оцінювати якість зйомки. Тут треба просто зачекати на появу незалежних тестів. Минулого року саме покоління OnePlus 7 (не T-версії, які вийшли восени, а звичайні, які вийшли навесні) отримали значно кращі камери, ніж минулі версії, тому надія на непогані камери є.

Стандарти зв’язку

Обидва смартфони отримали підтримку роботи в мережах п’ятого покоління. Є можливість безконтактної оплати за допомогою NFC, підтримка стандартів зв’язку Bluetooth 5.1 та Wi-Fi 6. Зарядка та синхронізація даних відбувається через USB 3.1 Type-C.

Загалом все дуже схоже на OnePlus 8 Pro, але є одне але – смартфон не отримав довгоочікуваного фанатами стандарту захисту від вологи та пилу по стандарту IP68, і це справді неприємно. Урізання таких багатьох моментів, які відрізняють флагман та звичайний смартфон на топовому залізі, заставляє задуматись над коректністю покупки OnePlus 8.

Якщо ж для вас захист від вологи/пилу – необов’язковий при виборі смартфону, це не повинно стати вагомим мінусом, хоча все одно неприємно.

Характеристики OnePlus 8:

  • Дисплей: 6.55” 2400×1080, Fluid AMOLED, Gorilla Glass, HDR 10+, 90 Гц
  • Габарити: 160.2 х 72.9 х 8, 180 грамів
  • Чіпсет: Qualcomm Snapdragon 865 2.84 ГГц
  • Оперативна пам’ять: 8/12 ГБ LPDDR4X
  • Внутрішня пам’ять: 128/256 ГБ UFS 3.0
  • Акумулятор: 4300 мАг, Warp Charge 30T
  • Операційна система: Android 10 з Oxygen OS
  • Кольори: Interstellar Glow, Onyx Black, Glacial Green
  • Стандарти зв’язку: USB 3.1 Type-C, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, GPS, LTE, 5G, подвійна SIM-карта, NFC
  • Камери: основна – 48 МП, f/1.75 + 16 МП, f/2.2 + 2 МП, f/2.45, фронтальна – 16 МП, f/2.0.

Ціна

Смартфони OnePlus будуть тільки дорожчати, і до цього вже варто звикати, причому це стосується і звичайної версії, і Pro. За наймолодшу версію OnePlus 8 8/128 ГБ доведеться віддати 699$, а за 12/256 ГБ – 799$. Якщо для вас 128 ГБ внутрішньої пам’яті достатньо, то ваш вибір – молодша версія, оскільки в цьому випадку на оперативну пам’ять взагалі не варто звертати увагу, – і 8 ГБ, і 12 ГБ вистачає з головою. Безумовно, можна взяти і старшу версію, але тоді вже краще доплатити ще 100$, що в рамках загальної ціни – несуттєва різниця, і купити мінімальну версію OnePlus 8 Pro, яка значно краща.

Висновок

OnePlus 8 – неоднозначний смартфон, оскільки він, безумовно, дешевший, ніж більшість флагманів, але у нього при цьому й немає багатьох фішок інших флагманів – взяти, для прикладу, той самий OnePlus 8 Pro. За 699$ покупка OnePlus 8 ще має зміст, а от старша версія, яка коштує на 100$ менше, ніж 8 Pro, взагалі виглядає непотрібною, адже характеристики та фішки взагалі того не варті.

Якщо ви все-таки хочете купити OnePlus 8 – краще купити молодшу версію 8/128 ГБ, бо 12/256 ГБ взагалі не має сенсу, але OnePlus 8 Pro, безумовно, кращий вибір.


Не пропустіть