Компактний прилад розміром з тостер проводить тест на коронавірус всього за 5 хвилин

Abbott ID NOW можна встановити в кабінеті будь-якого лікаря

Компанія Abbott повідомила про отримання дозволу від Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) на застосування найшвидшого тесту на нову коронавірусну інфекцію (COVID-19).

Компактному приладу Abbott ID NOW масою 3 кілограми і розміром з середній тостер потрібно всього лише 5 хвилин для визначення позитивного результату, негативний результат прилад видає за 13 хвилин.

Безперечна зручність Abbott ID NOW полягає в тому, що використовувати його можна поза стінами спеціалізованої клініки. Наприклад, можна встановити в кабінеті лікаря-терапевта. Abbott вже заявила про нарощування виробництва ID NOW з наступного тижня, мета компанії – забезпечувати проведення в США 50 000 тестів на COVID-19 в добу.

Молекулярне тестування COVID-19 в медичних установах дозволяє значно розширити охоплення тестування і скоротити час на отримання результату.

Технологія досить проста: береться невелика ділянка РНК вірусу SARS-CoV-2, цей сегмент «посилюється» до тих пір, поки не буде виявлений у біоматеріалу пацієнта. В результаті позитивну відповідь на дослідження з’являється через 5 хвилин, на негативний, само собою, йде більше часу – до 13 хвилин. Потрібно відзначити, що прилад корисний навіть в тому випадку, якщо не використовується для діагностики COVID-19: з його допомогою можна діагностувати грипи A і B (наприклад, H5N1 – «пташиний грип») і респіраторно-синцитіальних вірус.

Джерело Abbott
Не пропустіть