iPhone може отримати 5-нм процесор

Це буде абсолютно нова, потужна мобільна платформа, виробництвом якої займеться компанія TSMC

Чим менше технологічний процес виробництва мікросхем, тим більше транзисторів поміщається на одній пластині. Це сприяє більш високій продуктивності і кращого енергоспоживанню.

Сучасні флагманські чіпсети, включаючи Snapdragon 855, виробляються за нормами 7-нм техпроцесу, а використання екстремальної ультрафіолетової літографії (EUV) дозволяє виробникам більш точно проектувати схеми інтегральних мікросхем (IC) для ще більшого підвищення продуктивності.

Очікується, що в наступному році ця технологія отримає подальший розвиток, і iPhone 2020 року може стати першим смартфоном на ринку з 5-нм однокристальної системою. Компанія TSMC, яка займається виробництвом багатьох сучасних мобільних чіпсетів, планує в першому кварталі наступного року приступити до створення мікросхем по нормам 5-нм техпроцесу.

За попередніми даними, кількість транзисторів в них буде збільшено в 1,8 рази в порівнянні з 7-нм компонентами. Відповідно, приріст продуктивності може скласти 15%. Згідно з останньою інформацією, виробництвом 7-нм Snapdragon 865 для Qualcomm займеться компанія Samsung, тому у TSMC буде час на вдосконалення 5-нм техпроцесу і випуск нових чіпів для Apple.

Але на цьому TSMC не зупиняється. Зараз компанія очікує певних дозволів для своїх заводів в Сіньчжу (Тайвань), які почнуть виробництво 3-нм чіпів з 2022 року. TSMC також починає проводити дослідження і розробки для 2-нм чіпів на тих же виробничих потужностях, щоб уникнути так званого відпливу мізків.


Не пропустіть