iPadOS 13 можна управляти жестами

ОС стає зовсім самостійною платформою.

Раніше планшети компанії завжди працювали на тій же iOS, що і смартфони, але з 2019 року розпочинається ера iPadOS.

Apple заявляє, що зараз вона побудована на базі тієї ж мобільної системи, але з часом перетвориться на більш самостійну платформу, над якою працюватиме окремий штат розробників.

iPadOS привносить безліч важливих поліпшень в інтерфейс планшета. Це і зміна робочого столу, і елементи управління жестами, і підтримка миші. Простіше кажучи, користувачі iPad отримають унікальний досвід роботи з улюбленими аксесуарами.

Екран віджетів тепер буде розташовуватися не на окремій вкладці, а прямо поруч з ярликами додатків. Спірне рішення, але, можливо, так дійсно буде зручніше. Самі іконки при цьому притискаються ближче один до одного, що дозволяє вмістити більше потрібних і не сильно речей на екрані.

Режим багатозадачності також допилили, і працювати з декількома програмами одночасно в iPadOS стало ще зручніше. Також після оновлення ви зможете підключити до свого планшету USB-накопичувач або пристрій читання SD-карт і працювати з їх вмістом через додаток «Файли».

Також до iPad, як і до iPhone на iOS 13, можна підключити свій фотоапарат, щоб переглядати і редагувати фотографії безпосередньо, без допомоги комп’ютера або ноутбука. Крім цього, з’явилася функція Sidecar, що дозволяє підключати iPad до комп’ютерів Mac в якості другого екрану.

Цей режим перетворює планшет в портативний монітор з потужним внутрішнім акумулятором, на який можна перетягувати програми та вікна. Взаємодіяти з ним, при цьому, можна за допомогою миші, клавіатури або Apple Pencil.

В Apple обіцяють великий приріст продуктивності в iPadOS. Виробник заявляє, що розблокування по Face ID відбувається на 30% швидше, а швидкість запуску додатків підвищена на 50% в порівнянні з iOS 12.

Але і це ще не все – завдяки новій версії Swift самі додатки будуть займати набагато менше місця, залишаючи вам більше вільного сховища для особистих даних.

Версія браузера Safari для iPad теж отримала оновлення. Робота з завантаженнями і вкладками тепер інтуїтивно зрозуміліша і зручніша, а сайти краще оптимізовані під сенсорні екрани. Користувачі, що працюють з Google Docs або WordPress, оцінять їх поліпшену оптимізацію під планшети.

Також з’явилися нові жести. Тепер ви можете «ущипнути» екранну клавіатуру двома пальцями, і вона зменшиться до розмірів мобільної. Це дозволить вам перетягувати її в будь-яке зручне місце – наприклад, розташувати буквений блок у правому краю екрану, щоб набирати текст одним тільки великим пальцем (як на смартфоні).

А свайпнувши з нижнього кута за допомогою Apple Pencil ви зможете викликати нову палітру інструментів для розумного олівця. До речі, Apple скоротила час відгуку екрану з 20 мс до 9 м/с, що поліпшить відчуття від малювання і рукописного введення.

Підтримувані пристрої. Тут все не так просто, як з iOS. Це iPad Pro 12.9 (2018), iPad Pro 12.9 (2017), iPad Pro 12.9 (2015), iPad Pro 11 (2018), iPad Pro 10.5 (2017)? iPad Pro 9.7 (2016), iPad Air (2019), iPad Air 2, iPad (2018), iPad (2017), iPad Mini (2019), iPad Mini 4.

Дата релізу: 30 вересня.


Не пропустіть